Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Unicorn Group

    pátek 17.1 20:00 - Blatná, Na Vinici

    Koncert.

  • Novoroční koncert

    pátek 17.1 19:00 - Tábor, Střelnice

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

V Galerii Malšice ve středu zahájili osobitou výstavu

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

MALŠICE – Na obraze nazvaném Milostný dopis, který tvoří plakát k nové výstavě v Malšicích, je text z knihy Bohumila Hrabala. Autorem obrazu je jihočeský malíř Josef Synek, jenž se narodil a žije v Blatné. Má na svém kontě pěknou řádku samostatných nebo společných výstav. „Osobitý výtvarník Josef Synek má naprosto ojedinělé vnímání krajiny, vesnice, člověka. Když vypráví o své tvorbě, je z toho poznat, že je to šťastný člověk. Jeho obrazy nám galerii přímo rozsvítily.

 

Vyzařuje z nich určitá pozitivní energie," uvedl na zahájení vernisáže v podvečer ve středu 11. září v Galerii Malšice její kurátor Pavel Klíma. Malíře přivítala také starostka městyse Miloslava Šebková.

V průběhu let vystavoval Josef Synek po celých jižních Čechách, kromě rodné Blatné, například v Českých Budějovicích, Táboře, Soběslavi, v Písku, Třeboni nebo Bechyni. Ovšem v jeho záběru je celá republika a samozřejmě i zahraničí. Vedle Prahy, Liberce, Šumperku a Plzně vystavoval třeba v Německu, Rakousku, Slovinsku, Francii a Itálii nebo Irsku. Rád vzpomíná třeba na výstavu před několika lety ve Florencii. Zorganizoval mu ji jeho kamarád Petr Porcal, který v Itálii žil. „Nemusel jsem se o nic starat. Petr všechno zařídil. Nemusel jsem řešit parkování, což je ve Florencii docela problém, ani převoz obrazů. Bylo to fajn i návštěvníků tam proudí přímo davy. Petr byl skvělý člověk," svěřil Josef Synek.

Vernisáž doprovodila svou hrou Barbora Klímová, dcera galeristy. Na klavír nejprve zapreludovala svou improvizaci a pak zahrála skladbu Primavera. Na návštěvníky čekalo občerstvení v podobě malých koláčků. Obrazy v Galerii Malšice vzbuzují pozitivní náladu a jsou i na prodej. Výstava stojí za zhlédnutí, bude přístupná do 11. listopadu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace