Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Seniorský večer - Milevská čtyřka

    Čtvrtek 21.11 17:00 - Písek, KD

    Zahraje k poslechu a tanci kapela Milevská čtyřka se zpěvačkou.

  • Miroslav Donutil - Cestou necestou

    Čtvrtek 21.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Populární herec, bavič, vypravěč Miroslav Donutil Vás navštíví se svojí show Cestou necestou. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách.

Zobrazit všechny události
 

V Hradci řádí enterovirová meningitida. Už je dvanáct napadených

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JINDŘICHŮV HRADEC – O tom, že jindřichohradečtí hokejisté už tento týden nehráli ani netrénovali jsme informovali. Na vině je epidemie virového zápalu mozkových blan, která postihla už čtyry členy klubu. V současné době hygienici evidují na okrese už dvanáct případů enterovirové meningitidy.

„Meningitida se také projevuje jako zánět mozkových blan,“ informoval František Kotrba, tiskový mluvčí z  českobudějovické hygienické stanice.

Dva pacienti byli hospitalizováni na neurologickém oddělení jindřichohradecké nemocnice, další čtyři na dětském oddělení. Zatím poslední pacient s podezřením na toto onemocnění byl přijat v neděli. Příznakem enterovirové meningitidy jsou mimo jiné bolesti na hrudi, může dojít k zánětu srdečního svalu. Onemocnění se může projevovat rovněž jako onemocnění respirační se záněty horních cest dýchacích. 

Většinou virem byli napadeni mladší muži z Jindřichohradecka. Onemocnění bylo zatím potvrzeno u osmi pacientů, u dalších, kteří byli hospitalizováni později, se zatím na výsledky laboratorního vyšetření čeká. Ve čtyřech potvrzených případech se jednalo o hráče a funkcionáře hokejového klubu Vajgar. Proto krajská hygienická stanice nařídila hokejovému klubu okamžitou ohniskovou desinfekci prostorů všech kabin a toalet v celém zimním stadionu, další karanténní opatření a též fyzický klid dotčených osob. Platnost tohoto opatření by mohla skončit v neděli 13. října, ale v případě, že se neobjeví další komplikace. V epidemickém šetření se stále pokračuje.

Hráči A mužstva Vajgaru Jindřichův Hradec nenastoupili v sobotu 5. října k utkání 6. kola druhé ligy ve Slaném s HC Řisuty, nebudou hrát ani v sobotu 12. října doma s Moravskými Budějovicemi

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace