Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XXVIII. Reprezentační ples města

    sobota 25.1 20:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

    K tanci a poslechu hraje taneční orchestr BARET, večerem provází Ivo Apfel. Host: Freddie Mercury (Peter Paul Pačut).

  • Maškarní bál pro děti

    sobota 25.1 15:00 - Katolický dům, Dačice

    Hry a zábava pro celou rodinu, občerstvení zajištěno.

Zobrazit všechny události
 

V jindřichohradecké městské knihovně se konají na začátku roku dvě výstavy

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

JINDŘICHŮV HRADEC / TŘEBOŇ – V městské knihovně v Hradci pořádají po celý leden a únor dvě zajímavé výstavy. První se týká mapování pomníků Velké války, jak zní původní název později nazvané první světové války, v jižních Čechách. Druhá výstava informuje obrazem o Hospicové péči sv. Kleofáše.

 

Výstava Pomníky Velké války na jihu Čech je realizovaná ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích. Vznikla v roce 2018 v souvislosti s oslavami významných výročí spojených s českou státností. Představuje typologii, ikonografii a osudy pomníků obětem první světové války na území Jihočeského kraje. Autoři výstavy připomínají také frontové příběhy některých vojáků, rozdíly v utváření poválečné kolektivní paměti v česko-německojazyčných oblastech či spory o ideovou náplň pomníků mezi konzervativně cítícími venkovany a republikánskými pokrokáři.

Výstava o hospicové péči na Velkoformátových fotografiích zachycuje práci týmu Hospicové péče sv. Kleofáše. Na Třeboňsku funguje Hospicová péče sv. Kleofáše od roku 2013 a od loňského roku ještě rozšířila své služby také na Jindřichohradecku, kde již působila i dříve.  „Naši pracovníci pečují o klienty na docela rozsáhlém území. Zahrnuje vždy oblast dojezdové vzdálenosti 35 kilometrů od Třeboně a od Jindřichova Hradce. Jako příklad mohu uvést třeba Novohradsko, České Velenice, Chlum u Třeboně, Bednáreček, Strmilov nebo Veselí nad Lužnicí," uvedla Blanka Nová, sociální pracovnice hospice sv. Kleofáše. „V Třeboni má hospic kancelář a poradnu v ulici Svatopluka Čecha 20 a v Jindřichově Hradci je kontaktní místo od loňského jara v ulici Husova 156," upřesnila ředitelka hospice Irena Kalná.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace