Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XXVIII. Reprezentační ples města

    sobota 25.1 20:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

    K tanci a poslechu hraje taneční orchestr BARET, večerem provází Ivo Apfel. Host: Freddie Mercury (Peter Paul Pačut).

  • Maškarní bál pro děti

    sobota 25.1 15:00 - Katolický dům, Dačice

    Hry a zábava pro celou rodinu, občerstvení zajištěno.

Zobrazit všechny události
 

V malšické galerii otevřeli výstavu hýřící barvami

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

MALŠICE – Ve středu 8. ledna v Galerii Malšice přidávali židle. Otevírali tu výstavu hýřící barvami pod názvem Skrze klid. Ovšem název trochu klame tělem, protože obrazy vyzařují dynamiku. Jejich autor Jan Doudlebský-Sterneck žije v Sudoměřicích u Tábora. „S Janem se známe asi teprve rok. Ovšem, když jsem uviděl jeho obrazy, moc jsem chtěl, aby je Jan vystavil v naší galerii. Vyzařuje z nich čirá radost z tvorby, sálá z nich energie. Jsou velice kvalitní,“ uvedl jejich autora na vernisáži kurátor galerie Pavel Klíma.

 

A na potvrzení svých slov pozval výtvarníka na další výstavu za tři roky. 

Od starostky městyse Miloslavy Šebkové dostal výtvarník na památku knihu.

Do některých obrazů Jan Doudlebský-Sterneck zakomponoval kromě malby ještě železo a dřevo. „Těmto výtvorům  neříkám obrazy, ale nazývám je skrumáže," uvedl výtvarník, který se kromě malování věnuje truhlařině.

A že se takto kombinované obrazy líbí, potvrzuje i jedna z návštěvnic vernisáže Věra Skaláková z Malšic: „Seděla jsem při hudebním vystoupení opodál, a obrázek nazvaný Pro radost mě zaujal. Moc se mi líbí," svěřila své pocity Věra Skaláková. A jako žena činu si jej hned u kurátora Pavla Klímy zamluvila, výstava je totiž prodejní.

Zpěvem doprovodila vernisáž Renata Marsito Merto, manželka Jana Doudlebského-Sternecka. A potom také zahrála dvojice z kapely Čirý bytí. Zazněly kytarové skladby i flétna.

Výstava v malšické galerii potrvá do 17. března.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace