Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V Milevsku budou v pondělí sázet lípu slovinsko-českého přátelství. Pozor, o něco později

MILEVSKO - Na začátku letošního roku oslovil město Jan Jelšík s návrhem, aby Milevsko přispělo k rozvíjení vztahů se Slovinskem. Bývalý vedoucí referátu životního prostředí na Okresním úřadu v Táboře je velkým milovníkem a obdivovatelem Slovinska a snaží se propagovat tuto zemi s krásnými horami i středomořským pobřežím akcemi, při nichž je vysazována lípa, která je ve Slovinsku stejně jako u nás národním stromem. Vysazování lip slovinsko-českého přátelství se Jan Jelšík věnuje již od roku 2001. V Milevsku, kde vztahy ke Slovinsku mají i svou historii, našel Jan Jelšík příznivou odezvu.

 

V pondělí 20. května proběhne slavnostní výsadba lípy v parku na Tyršově náměstí. Výsadby se zúčastní i slovinský velvyslanec Leon Marc. V rámci této iniciativy proběhnou také dvě výstavy významných slovinských fotografů, a to v domě kultury a v muzeu. Sázení lípy v parku se tedy uskuteční až zhruba dvacet, třicet minut po desáté hodině, protože velvyslanec projevil přání být i u zahájení výstavy v 10 hodin v domě kultury.

Obyvatelé města jsou na pondělní slavnost co nejsrdečněji zváni. Mohou přijít na vernisáž v domě kultury a pak společně přejít do parku.

Vztahy se Slovinskem mají v Milevsku svou historii díky někdejší spolupráci výrobce vzduchotechniky ZVVZ a v městečku žijí i lidé slovinského původu. Například někdejší milevský fotbalista Marian Miklavčič pochází ze smíšeného českoslovinského manželství.

Diskuse k článku - 13 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Karolina 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 19.5.2019 12:08:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Kdo jmenovitě to měl na starost? Jak někdo může oznámit termín akce, když se akce koná jindy? Pokud se tohle děje pak levá neví co dělá pravá?

  Vloženo 19.5.2019 11:31:19

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Vy jste zřejmě ještě nikdy v životě neudělal překlep v datumu. Asi udělal, ale nikdo vám za to nesetnul hlavu, protože jinak byste tu nemohl vylejvat svoji žluč. Je tak těžké to pochopit? Zkuste se podepsat, ať můžeme posoudit, jak vaše práce je bezchybná.

   Vloženo 19.5.2019 12:07:28

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Spletl se může každý. Ale ten dotyčný by měl přiznat chybu a omluvit se a nebýt arogantní. Zvláště tehdy když polepil celý Milevsko plakáty o slušnosti.

    Vloženo 19.5.2019 12:20:18

 • Alena 

  Reagovat

   

  Proč sem píšete takový hlouposti? V Milevských novinách se odbor životního prostředí omlouval, že ve zpravodaji města byl chybně uvedený termín a akce se koná 20. 5. To je i ta vernisáž v kulturním domě nebo myslíte, že by sem velvyslanec jezdil dvakrát během deseti dnů?

  Vloženo 19.5.2019 11:21:16

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 19.5.2019 11:15:36

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Pepa Luxemburg má perfektní přehled o akcí v Milevsku. Pokud tam byl, tak ten termín byl oznámen. Jen Milevský starosta Radosta si protiřečí, do novin psal, že Milevsko potřebuje do funkcí aktivní lidi. Když zastupitelka Kaleja navrhl pana Luxemburga do redakční rady MZ, tak starosta Radosta byl proti. Kdyby byl pan Luxemburg v redakční radě milevského zpravodaje určitě by byl termín sázení Lípy uveden správně. Tak to v Milevsku chodí. Přetvářka, klam, amatérismus ,neschopnost. Místo omluvy arogance přetvářka a klam, to je Radniční amatérská Milevská politika.

   Vloženo 19.5.2019 11:48:15

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Vždyť v tom zpravodaji byl snad kdysi i zaměstnanej a pak ho pro neschopnost vyhodili. Stejně jako z Milevských novin. nebo ne?

    Vloženo 19.5.2019 12:18:02

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Na zastupitelstvu říkali že to bylo ve zpravodaji omylem špatně napsané a byl tam špatný datum a správný termín je teďka.

  Vloženo 19.5.2019 09:56:59

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ale zastupitelstvo bylo až po termínu uvedené akce. Tak, že to bylo jaksi s křížkem po funuse.

   Vloženo 19.5.2019 12:33:06

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Hlavně abyste dorazil zítra když jste na tu akci tak nažhavenej

    Vloženo 19.5.2019 20:58:57

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace