Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Od Trosek na Hruboskalsko

  středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

  Beseda.

 • Toulky za poznáním - Antarktida II.

  středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

V Milevsku udělili čtyři pamětní medaile

MILEVSKO - Odtajněno! Pamětní medaile Milevska, udělované každoročně za přínos městu u příležitosti státního svátku 28. října, letos obdrželi dva muži a dvě ženy - pedagožka, cvičitelka Sokola a aktivní členka Klubu českých turistů Jana Beránková a Marie Marchelová, která po celoživotní práci pro Milevsko a jeho kulturu dnes aktivně vede Klub důchodců. Dalším oceněným byl lékař Radovan Köhler. Mnozí návštěvníci v sále byli nejspíš velmi překvapeni, když moderátor Milan Džuba vyjmenoval všechna jeho jihočeská, ale i zahraniční působiště. V Milevsku totiž všichni vědí hlavně to, že bez Radovana Köhlera by zřejmě nefungovala zdejší lékařská pohotovost. Slouží tam téměř neustále. Čtvrtou pamětní medaili si odnesl Karel Procházka, který v roce 2009 v čele skupinky nadšenců zachránil tradici milevských maškar. Kdyby tehdy masopustní průvod nebyl, maškarní tradice s kořeny v 19. století by skončila a pomalu upadla v zapomnění. Po její resuscitaci, u níž byl zdravotník Karel Procházka, ale už v roce 2016 padl v Milevsku rekord v počtu 1248 masek v průvodu a tradice maškar byla zapsána do seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. Pamětní medaile předávali starosta města Ivan Radosta a místostarosta Michal Horek.

 

Návštěvníci slavnostního večera letos viděli filmový sestřih událostí z listopadu 1989 v Milevsku, evergreeny jim hrála swingová kapela Jazzika a vyslechli také projev starosty města. Ten zdůraznil, že narozdíl od Vladislavského sálu v Praze, kam někteří dnes večer nebyli pozváni, město Milevsko si dává záležet, aby s pozvánkou na slavnostní večer v kině nevynechalo nikoho z místních osobností. Zváni jsou samozřejmě i všichni občané. Ivan Radosta poznamenal, že v čele země chybí respektované osobnosti, jestliže prezident republiky zachází se svátkem republiky podle svých sympatií a předseda vlády byl donedávna trestně stíhán.

Po skončení programu následovalo neformální společenské setkání s rautovým pohoštěním.

Víc o slavnostním večeru přinesou Milevské noviny.

Diskuse k článku - 18 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • To 

  Reagovat

   

  Neuvěřitelné kdo to dostane

  Vloženo 30.10.2019 14:49:34

 • Daniel 

  Reagovat

   

  Dobrý den. Protože žiju v zahraničí tak jsem asi jeden z mála, kdo si prohlíží i zpětné stránky dost dozadu a vždycky mě zarazí debata u zpráv který jsou tu o Milevsku. Nevím, co tím tady sledujete, protože si uvědomte, že teď je ta zpráva z pondělí někde dost vzadu a už to čte jen málokdo, masírujete se tu jen vy navzájem. Tak si myslím, že jediný účel je urážet anonymně lidi a položte si otázku jestli to nejsou náhodou lidi, který narozdíl od vás vůbec něco dělají. Jsem z vašeho kraje a pochybuju, že se tam někdy vrátím protože každá pozitivní zpráva, za kterou jsou jinde lidi rádi v Milevsku vyvolá úplný gejzír závisti a vzteku. Vyjeďte někam do světa a dostanete úplně jinou optiku, co je důležitý. Nejsou to ty vaše směšný války.

  Vloženo 30.10.2019 07:36:04

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Přesně popsané, není co dodat. Závist nezná mezí a v hlavách některých obzvlášť. Jelikož 3 oceněné znám osobně, tak vím že ocenění je na místě.

   Vloženo 30.10.2019 16:12:19

   • Bakus 

    Reagovat

     

    Pokud znáte tři osobně ,tak je vše v pořádku,ale u Švejka se ocenění nepovedlo.Nic proti Karlovi,ale měli úřadové počkat jestli budou maškary ještě fungovat 10 let a potom proti ocenění p.Švejka nic nemám.

    Vloženo 30.10.2019 18:47:00

    • kaktus 

     Reagovat

      

     jasne,meli pockat 10,15,20.... let az umre a dat mu ji inmemory.Vy jste v tom milivsku fakt paka.Medaili dostali horky,kalina,berka,setikovsky,za co?tak proc ne svejkprochy , za 10let vyditelnych vysledku.

     Vloženo 31.10.2019 06:54:26

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Kdy se budou v Milevsku rozdělovat medaile, třeba za nenapojení kd na dálkové teplo při opravě teplovodu v komenské za miliony, nebo za úzkou silnici a široké chodníky v sažinovce při rekonstrukci za miliony, za muzeum maškar, které každý rok z rozpočtu sežere statisíce atd. ????

  Vloženo 30.10.2019 07:10:14

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Kluci maškary by vám šli, ale co to ostatní. Vezměte si služební automobil a projeťte se po Milevsku a podivte se na stav, komunikací, chodníků a pak také na tu úzkou ulici a vysoké obrubníky. Muzeum maškar máte pěkný, ale kdo do něho bude za pár let chodit, když se město vylidňuje a populace stárne.

  Vloženo 30.10.2019 06:53:22

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pak že v Milívsku nevládnou maškary. Už se i dekorují.

  Vloženo 30.10.2019 06:49:46

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace