V Písecké Smolči odhalili na setkání rodáků a přátel obce novou pamětní desku
PÍSECKÁ SMOLEČ – V sobotu 27. června se v Písecké Smolči uskutečnilo setkání rodáků a přátel obce a mělo mimořádně slavnostní ráz. Hlavním bodem programu bylo odhalení nové pamětní desky věnované občanům Písecké Smolče, kteří padli v první světové válce.
Tam si přítomní vyslechli projev Jany Patceltové, starostky Slabčic, k nimž Písecká Smoleč patří. Poté se průvod místních hasičů vydal ke kapličce, kde všechny přivítal starosta Sboru dobrovolných hasičů Písecká Smoleč Tomáš Mareš.
Následovalo odhalení pamětní desky, která je zasazena do přední části zrekonstruované kaple sv. Vojtěcha. Požehnal ji duchovní Miroslav Šašek, rodák z Písecké Smolče. Na desce je zlatým písmem uvedeno dvanáct jmen místních občanů, kteří se do své vlasti nevrátili z 1. světové války.
Součástí slavnosti bylo také dekorování hasičských praporů pamětními stuhami, které dodalo celé události důstojnou a slavnostní atmosféru. Po oficiální části programu pokračovalo setkání volnou zábavou. K příjemnému odpoledni zahrála domácí kapela Smolečanka. Návštěvníci si mohli prohlédnout fotogalerii historických i současných fotografií obce a připomenout si proměny Písecké Smolče i významné okamžiky ze života obce.
V tropickém počasí se o občerstvení postarali místní hasiči a z grilu se po celé odpoledne linula lákavá vůně. Ještě dříve než grilované speciality však zmizely ze stolů vyhlášené koláčky Marušky Šochové, které jsou už neodmyslitelnou součástí obecních akcí.
O čem mluvila starostka Jana Patceltová a co zaznělo v projevu Tomáše Mareše o místních hasičích? To už přinesou Milevské noviny.
Alena Lišková
Foto Vendy Štofflová

Diskuse k článku