Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Místní kolo soutěže

    středa 22.1 17:00 - Blatná, ZUŠ

  • Stopem se psem v Asii

    středa 22.1 17:00 - Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173, Jindřichův Hradec

    Beseda.

Zobrazit všechny události
 

V Prachaticích se diskutovalo o letním kině

PRACHATICE - Během několikahodinové pondělní debaty prachatických zastupitelů o rozpočtu na příští rok a výhledovém strategickém plánu se několikrát řeč stočila k letnímu kinu. Musí se v budoucnu do jeho obnovy investovat 40 milionů, které v dohledu stejně město nemá nazbyt? Nebo existuje i jiné řešení?

 

Opoziční zastupitelé také kritizovali, že se v rozpočtu na příští rok vyčleňuje částka 3,6 milionu na projektovou dokumentaci rekonstrukce Malého náměstí. "Občané nevidí potřebu Malé náměstí rekonstruovat," řekla Růžena Štemberková (KDU-ČSL). A Jan Bauer (ODS) rovnou navrhl, aby se položka na projekt z rozpočtu vyřadila, protože město stejně ani výhledově nemá odhadovaných 170 milionů na realizaci, tak co s projektem? Robert Zeman (Pro Prachatice) v kritice projektování "do šuplíku" ještě přitvrdil. "Máme naprojektované akce v hodnotě 470 milionů. Stálo to 12,5 milionu. Proč pořád projektujeme věci, které nikdy nebudeme realizovat?," položil víceméně řečnickou otázku, protože odpověď nepřicházela. Koalice si ale rozpočet prosadila beze změny, projekt na Malé náměstí bude.

Jusúf Traoré z uskupení Pro Prachatice se snažil obrátit pozornost k realitě. "Lidi štve, v jakém stavu je letní kino a hasičárna," zmínil.

Starosta Martin Malý (Nezávislí) připomněl, že před lety město stálo před nutností digitalizace kin. Na obě nebylo, tak se investovalo do Národky a letní kino v roce 2012 skončilo. Starosta přislíbil, že zjara se zarostlý prostor nechá vysekat.

Strategický výhled počítá s rekonstrukcí letního kina za 40 milionů korun. Je to ale podle starosty vzdálená hudba budoucnosti v souvislosti s úpravami Štěpánčina parku na multifunkční prostor. Robert Zeman podotkl, že zájemce o provozování kina existuje, pokud by se areál trochu upravil. A Jan Bauer připomněl, že vůbec není potřeba vynakládat desítky milionů a obyvatelé města si mohou v létě filmy pod oblohou užít. "Dá se zapůjčit mobilní promítací technika a mohlo by se v létě promítat na různých místech," řekl Bauer.

K závěru se nedošlo a to Jusúf Traoré špatně nesl. Když se o chvíli později řešilo zákonné zvýšení odměn neuvolněným zastupitelům, byť jen o dvě stě korun měsíčně na 1800 korun, vyzval: "Sáhněme si do svědomí. Za co? Nejsme schopni říct, co uděláme s letním kinem nebo hasičárnou. Nemáme strategický plán pro školství. Nejsme schopni se tady shodnout a my si zvýšíme odměny? Neumím si představit, že bych se podíval lidem do očí, proto budu hlasovat proti," oznámil Traoré. A k letnímu kinu dodal, zda by nebylo řešením dát ho někomu do správy, aby se o kino staral, když to město nezvládá.

Zvýšení odměn vzápětí prošlo, i bez hlasů Jana Bauera, Hany Bolkové, Romana Kahudy, Jakuba Nepustila, Barbory Koritenské, Jusúfa Traoreho, Michala Pilouška a Růženy Štemberkové.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace