Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

 • Zámecký park v Červeném dvoře

  Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

  Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 

V sobotu se jde v Chyškách Pochod svatého Floriána

Start i cíl je v chyšecké hasičárně. , Autor: Foto archiv JčTeď

Start i cíl je v chyšecké hasičárně.     Autor: Foto archiv JčTeď

CHYŠKY - V sobotu 25. května od 8 do 10 hodin odstartují z chyšecké hasičské zbrojnice účastníci sedmého ročníku Pochodu svatého Floriána. Do cíle na stejném místě pak pochodníci nebo cykloturisté dorazí po zdolání zvolené trasy.

 

Nejkratší trasa pro pěší měří 6 kilometrů a z Chyšek míří do Podchýšské Lhoty, na křižovatku Střítež a zpět. Trasa dlouhá 13 kilometrů vede do Nálesí, Ratiboře, Hněvanic, Záluží a přes Podchýšskou Lhotu zpět do Chyšek. Nejdelší 25 kilometrová pěší trasa z Chyšek míří do Nosetína, Růžené, Květuše, Kvašťova a z křižovatky Střítež přes Zrůbek a Rohozov do Podchýšské Lhoty. Tady se ale účastníci nejdelší trasy nestočí na Chyšky, dají si ještě odbočku na Záluží, Hněvanice, Ratiboř a Nálesí.

Pro cyklisty bude připravena 27 kilometrová trasa na Růženou, Nadějkov, Petříkovice, Vlksice, Zrůbek, Zhoř, Hněvanice a Ratiboř.

Chyšeckým hasičům pomáhají se zajištěním akce i sbory z Hněvanic, Petříkovic a Podchýšské Lhoty, obyvatelé Růžené a občanské sdružení Naše Chyšecko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace