Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Madam Colombová zasahuje

    sobota 28.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

V Třeboni zrekonstruují dům s pečovatelskou službou

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

TŘEBOŇ - Příští rok se uskuteční rekonstrukce Domu s pečovatelskou službou Chelčického 2. Budova byla podrobená důkladnému energetickému auditu. Na jeho základě se rozhodlo o rekonstrukci označené DPS2. Měla by zajistit snížení energetické a ekonomické náročnosti stavby. „Budova byla postavena v roce 1993 a dosud neprošla žádnou rekonstrukcí,“ uvedla místostarostka Jana Grammetbauerová na srpnovém zasedání zastupitelstva.

 

Současné technické řešení objektu není vhodné. Budova je členitá, svody zapříčiňují časté zatékání do konstrukcí a devastaci dílčích částí stavby. Sokl budovy je též nutno opravit.

„Kompletně necháme zateplit obvodové stěny a podlahy nad exteriérem a samozřejmě střechu. Výměnou projdou dřevěná okna a balkonové dveře. Budou pořízená plastová okna a dveře, které splní tepelné a technické parametry norem. Rovněž posuneme a vyměníme svody tak, aby do budovy již nezatékalo. No, a jelikož je teplo základ domova, tak vyměníme i otopné soustavy." doplnil rozsáhlý výčet všeho, co projde rekonstrukcí v rámci DPS2, starosta Jan Váňa.

Město získalo na rekonstrukci dotaci ve výši 6,1 milionu korun. Celkové realizační výdaje však dosahují výše 16,3 milionu korun. Zbytek výdajů, které nepokryje dotace, uhradí město ze svého rozpočtu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace