Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Luboš Pospíšil a 5P

    pátek 26.4 20:30 - Písek, Divadlo pod čarou

    Koncert.

  • 43. ročník koncertů dětských pěveckých sborů

    pátek 26.4 18:00 - Milevsko, KD

    Vystupují: Sbor I. ZŠ Milevsko – sbormistr Hana Ctiborová; Sbor II. ZŠ Milevsko – sbormistr Miroslav Martínek; Milevský dětský sbor – sbormistr Gabriela Molová a jako host vystoupí Plzeňský dětský sbor – sbormistr Bedřiška Koželuhová.

Zobrazit všechny události
 

Václav Husa zavzpomíná na voroplavbu. Dnes od 16 hodin

PÍSEK - Na první listopadové přednášce Prácheňského muzea se dnes od 16 hodin představí Václav Husa, legenda české voroplavby. Beseda zpestřená tradiční plaveckou muzikou v podání krajánků proběhne v přednáškovém sále.

 

Dnes již pětaosmdesátiletý pamětník tradice povltavského plavení dřeva je známý svým mimořádným vypravěčským talentem, fenomenální pamětí a hlavně láskou k tomuto již zaniklému řemeslu. Posluchači se tak mohou společně s ním nechat unášet na vlně vzpomínek řekou od Kestřan, Zvíkova či Podolska, přes červenské a svatojánské proudy, až ku Praze či do Drážďan.

Nic na tom nemění ani skutečnost, že je to již 55 let, kdy naposledy vory pluly po Vltavě a Otavě, právě s Václavem Husou v čele.

Řadu jeho vzpomínek zaznamenali spisovatelka Radka Velková a historik Jiří Fröhlich. Populární knihy Plavecké historky a Lidé od vody jsou z části postavené právě na vyprávění tohoto příslušníka snad nejznámější plavecké rodiny v Povltaví.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace