Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Výborný Trio

    neděle 19.1 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert.

  • Pohádky a Malé Hry

    neděle 19.1 16:30 - Tábor, Střelnice

    Divadlo pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Ve Lnářích se o maškary krásně starali

LNÁŘE - Obyvatelé Lnář na Strakonicku mají období masopustu v oblibě. O tom svědčí i pohostinnost a štědrost, s jakou u svých příbytků vítají účastníky tradičních průvodů. Ani svatba na dvoře tureckého paši nepřekoná co do bohatosti občerstvení pevného i tekutého skupenství venkovní tabule, jaké maškarám předkládají lidé této početné obce. Srdce na dlani a sklenička do ruky - tak zní masopustní motto lnářských osadníků.

Václav Krejčí, předseda TJ Sokol Lnáře, která masopust pořádá, byl nadšen: „Chci moc poděkovat všem občanům Lnář za to, jakou přízní nás zahrnuli a jak krásně se o nás starali. Výběr servírovaných pochoutek byl excelentní. Koblížky, obložené chlebíčky, zapečené párky, vyhlášené bramboráky od paní Matějkové, buchty…“ uvedl. 

Lnářemi prošlo 42 maškar. A že si masopust Lnářští umějí užit, na to se můžete podívat ve fotogalerii. Snímky pořídil a Týdeníku Strakonicko poskytl Václav Krejčí. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace