Ve vyšebrodské firmě Ingetour se pustili do opravy lodí. Jaká byla vodácká sezona?




Díky půjčovně Ingetour vyrazilo v nejsilnějších dnech sezóny na Vltavu až 1500 lidí. K tomu je ale třeba připočítat i vodáky, kteří využili služeb jiných půjčoven a na Vltavě jsou samozřejmě také ti, kteří mají svoje vybavení.
„Opravujeme přibližně třetinu lodí. Záleží na míře poškození, u některých lodí opravují naši zaměstnanci prodřená nebo prasklá místa. Někdy je třeba u raftů vyměnit celý válec. Podlepujeme také dna raftů, aby se zvýšila jejich odolnost,“ říká Jan Straka.
Dokonce došlo i k některým ztrátám lodí. Většinu se ale podaří znovu vypátrat. Každá z lodí Ingetour je podle Straky dobře evidovaná. „Využíváme ochranné prvky, abychom je mohli při případné ztrátě dohledat a rozpoznat,“ uvádí.
Počet lodí, které musí po sezóně opravit, je podobný jako v předchozích letech. Stejné je to s počtem zaměstnanců.
Přes sezonu mají v Ingetour zhruba 130 lidí. Teď je to méně než polovina. Část z nich právě opravuje lodě a další zaměstnanci se věnují například modernizaci kempů.
Aktuálně není na vodě ani jedna loď, podle manažerů z Ingetour, ale není problém se kdykoliv domluvit na půjčení. „Existuje několik skupin, které tradičně na Vltavu vyráží v zimních měsících,“ uvádí Straka.
Letní sezóna nebyla podle něj nijak výjimečná, na Vltavě se objevilo standardní množství vodáků, na které byli zvyklí i v předchozích letech.
„Ingetour je náš člen, se kterým je vždy skvělá spolupráce. Ze zkušeností tak mohu říci, že přínos služeb společnosti Ingetour je pro celý region zásadní. I když teď lodě masivně na vodu nevyplouvají, tak přesto je možné tu a tam – a to i v zimě – zahlédnout zelený člun z vyšebrodské půjčovny. A to mě baví,“ řekl Jiří Mánek, předseda Turistického spolku Lipenska, který sdružuje regionální podnikatele.
Diskuse k článku