Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

VELKÁ FOTOREPORTÁŽ. Ve Vimperku hráli na závěr hokejové sezony turnaj minižáků. Prvenství putovalo do Tábora a Klatov

 Autor: Ivo Bukač - Jižní Čechy Teď

    Autor: Ivo Bukač - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 23.3.2019 23:31

VIMPERK - Na samý závěr sezony uspořádal vimperský hokejový klub druhý ročník Vimperk city cupu pro žáky 2010 a mladší. Pouze dívky - a těch není v týmech zrovna málo, mohou být až o dva roky starší. Vimperští pozvali své rivaly z krajské soutěže - týmy Tábora, Sušice a Milevska a také hosty z Klatov. "Do Klatov jsme dostali pozvánku na vánoční turnaj, tak jsme pozvání oplatili," zmínil za pořadatelský tým Karel Remeš. Ve Vimperku měl mládežnický hokej pár let pauzu, kolektiv kolem šéftrenéra Martina Willmanna se ale pustil do obnovy mládežnické základny a mají už ročníky od přípravky až po mladší žáky. Turnaj na závěr sezony je jednou z akcí, kterou se klub snaží, aby hokej děti bavil a aby vimperský hokej měl budoucnost.

Hrálo se na polovičním hřišti ve dvou skupinách systémem každý s každým. Pořadatelé připravili pro každý tým pohár, diplom a pro každého hráče na památku medaili. Všechna družstva si odnášela na oslavu rychlé špunty. Kromě týmových ocenění byly uděleny také individuální ceny.

Skupina A

Skupinu A ročníků 2010 vyhrál tým Tábora, který přivezli trenéři Petr Bartáček a Aleš Vobořil. Kluci ani jednou neprohráli, když porazili Vimperk 9:4, Sušici 7:3, Milevsko 16:2 a Klatovy 11:0. Navíc byl David Vošta z HC Tábor vyhlášen nejlepším golmanem.

Za vítězem následovaly tři týmy, které měly po dvou výhrách a dvou prohrách, a tak rozhodovalo skóre. Stříbro tak díky výhrám 6:3 nad Milevskem a 10:3 nad Klatovami a po prohrách 5:7 s Vimperkem a 3:7 s Táborem vybojoval tým Vlků ze Sušice. Z jeho řad také pocházel vyhlášený nejlepší hráč Viktor Červenka.

Třetí skončily Klatovy (6:2 s Vimperkem, 3:10 se Sušicí, 0:11 s Táborem a 10:8 s Milevskem), čtvrtý byl Vimperk (7:5 se Sušicí, 4:9 s Táborem, 15:3 s Milevskem a 2:6 proti Klatovům). Pátou příčku obsadili minižáci Milevska, kteří si nepřipsali žádnou výhru.

Skupina B

Skupinu B minižáků ročníku 2011 vyhrálo družstvo Klatov - porazilo 14:3 Vimperk, rovněž 14:3 Sušici, 13:1 Milevsko a nejtěsnější výhru vybojovalo s Táborem - 5:4. Z Klatov byl nejlepší vyhlášený hráč Jan Kovářík.

O druhé místo urputně bojovaly týmy Tábora a Vimperka, a protože jejich vzájemný zápas skončil 3:3 rozhodovalo celkové skóre, které na druhou příčku vyneslo táborský tým a třetí místo obsadil domácí tým z Vimperku, odkud byl i nejlepší vylášený golman B skupiny Lukáš Novák. Pořadatelé vyhodnotili také největší bojovnici s handicapem, což byla hráčka Sušice Zuzka Zajícová.

Tábor hrál kromě nerozhodného výsledku s Vimperkem ještě 9:2 se Sušicí, 5:1 s Milevskem a 4:5 těsně podlehl Klatovům. Vimperk porazil Sušici 4:1, Milevsko 8:4, Klatovům podlehl 3:14 a s Táborem uhrál již zmíněnou remízu 3:3. Čtvrtí skončili minižáci Milevska (s Vimperkem 4:8, s Táborem 1:5, s Klatovy 1:3 a výhru 10:4 vybojovali Milevští se Sušicí). Sušice nevyhrála ani jednou a skončila pátá.

Pár postřehů z vimperské arény...

- Minižáci sušických Vlků z Plzeňského kraje hrají jihočeskou krajskou soutěž, protože to mají za jihočeskými soupeři blíž. V týmu trenéra Richarda Pitela a Radka Holečka byla plná polovina dívek. Richard Pitel připustil, že šikovných dívek je hodně, zatím se klub nad jejich budoucností nezamýšlel. Sympatáci ze Sušice měli nacvičený společný pokřik, kterým uváděli do varu tribuny.

- Karel Remeš s Martinem Willmannem z pořádajícího klubu připustili, že i ve Vimperku je tlačenice o děti některých ročníků. Ve městě se hraje kromě hokeje taky fotbal a dost dětí se věnuje lyžařským sportům. "Máme tu i děti, které dělají víc sportů najednou, ale domluvíme se," řekl Karel Remeš."Snažíme se, abychom pro každou kategorii  uspořádali jednou do roka turnaj," prozradil Martin Willmann.

- Síly u úspěšných týmů HC Tábor si rozdělili trenéři Petr Bartáček, Aleš Vobořil, Tomáš Kratochvíl a Radomír Šimeček. Domů vezli první a druhé místo a ani tím pro hráče sezona nekončí. V neděli ještě jedou na turnaj do Veselí a příští sobotu do Českého Krumlova. "Dnes jsme hráli dobře, kluci makali a hráli to, co měli," radovali se trenéři.

- S klatovskými minižáky přijeli trenéři Pavel Čuban a Roman Vondryska, vedoucí družstva byl Miroslav Žák. "Hlavně ročník 2011 se u nás sešel velmi dobrý, kluci v poslední době vyhrávali zápasy své soutěže a podařilo se jim zvítězit i na turnaji v Plzni," zmínil Miroslav Žák. I Klatovy měly v obou týmech také děvčata, ale v hokeji jsou zřejmě zvyklá, že se o nich mluví jako o klucích a necítí to genderově úkorně.

I holky hokej baví a za současné situace budou možná muset leckde přemýšlet i o budoucnosti ženského hokeje, jehož úspěšnou ikonou je na jihu Čech bývalá reprezentantka Tereza Němcová Šťastná z Milevska. 

Fotorepo Ivo Bukač, Libuše Kolářová

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace