Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kambodža

    Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

    Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

  • Třídní koncert ZUŠ

    Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

    Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

Veselí žije Veselými koly. Které se vám líbí nejvíc?

Číslo 1

Číslo 1

AKTUALIZOVÁNO - 31.7.2018 12:51

VESELÍ NAD LUŽNICÍ - Obyvatelé Veselí, tamní obchodníci, živnostníci, spolky, školy a další nadšenci zaplavili město rozkvetlými a vyzdobenými bicykly. Zapojili se tak do soutěže O nejhezčí veselé kolo, kterou vyhlásilo veselské infocentrum. Je to až k nevíře, že v městečku, které má necelých 6400 obyvatel se našlo na 60 nadšenců, kteří se pro nápad nadchli. Teď po městě chodí turisté podle mapky, kterou dostanou v infocentru, a originální letní výzdobu si prohlížejí. A mohou hlasovat pro nejhezčí kola. Kromě toho, že příští čtvrtek město projde hodnotící komise, tak podle snímků zveřejněných na facebooku veselského infocentra nebo i tady na našem portálu, může hlasovat i veřejnost.

 

S nápadem přišla Martina Sýkorová z Veselí a netvrdí, že je originální. Někde zahlédla obrázek rozvetlého vysloužilého kola. A tak si pro jedno došla do sběrného dvora. Pak už stačila půlkilovka barvy, štětec a připevnit truhlík na květiny. Nápad rozvinula vedoucí veselského infocentra Lenka Horejsková a soutěž byla na světě. "Tajně jsem doufala v pár hezkých kol, které nám na léto zkrášlí město. Ani ve snu mě nenapadlo, co se strhne. Věděla jsem, že Veseláci mají rádi své město, ale netušila jsem, že mají i tak soutěživého ducha. Do uzávěrky přihlásili do soutěže 56 kol a jedno kolečko, dalších pět se ozvalo ještě po termínu. Podmínkou bylo, že do 6. července musí všechna veselá kola stát někde ve městě, na vlastním pozemku nebo ve veřejném prostoru," říká Lenka Horejsková. V tomto čase už můžete ve Veselí potkat skupinky turistů, kteří putují od kola ke kolu. Shlédnout celou šedesátku, to je pořádný pochod. Stojí ale za to.

Do soutěže jsou přihlášena třeba kola Šach-mat, Puntíky frčí, Botokolo, ale i Oháklé kolo, Čekolo, Stříbrný blesk, Ozzák, Ježek, Fotbalové kolo, Námořnické i Jedeme na ryby, u kavárny Fialka najdete kolo Provence, u hospůdky Hokejka posadili na kolo dřevěného medvěda, kolo před 2. základní školou zdobí květiny v barvách trikolory a výsledek dostal název Stoletka. Přihlásily se i obyvatelky domu s pečovatelskou službou a své kolo nazvaly I o francouzské holi děláme krásné věci. Není to celé krása?

Hlasujte pro nejveselejší Veselé kolo

Hlasovat můžete i vy - očíslovaná kola jsou v naší fotogalerii, hlasy přijímáme na e-mailu soutez@jihocesketydeniky.cz do 15. srpna. Do předmětu mailu napište KOLO, do sdělení pak zvolené číslo kola. Nezapomeňte napsat své jméno a adresu, kromě vítězů našeho internetového hlasování odmění vydavatelství i tři hlasující čtenáře.

Od veselských organizátorů jsou pro vítěze připraveny zážitkové i věcné ceny. Udělena bude i cena veřejnosti podle hlasování, které probíhá lajkováním na facebooku infocentra na potrvá do 15. srpna.

"Vyhodnocení celé akce a předání cen autorům nejhezčích kol proběhne v září na setkání s účastníky soutěže," prozradila vedoucí infocentra Lenka Horejsková.  

Soutěž i pro turisty - vyfoťte se s Veselým kolem!

Na základě pozitivních ohlasů návštěvníků města se ve Veselí rozhodli dát příležitost soutěžit i přijíždějícím turistům, kteří se mohou zapojit zasláním svých fotografií, kde jsou vyfoceni s některým veselým kolem na e-mail info@veseli.cz. Ze snímků vyberou tři nejoriginálnější a ocení je zasláním dárkového balíčku. Soutěž pro návštěvníky města trvá do 30. září. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace