Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Příběh projektu - kasárna

  Úterý 22.10 17:30 - Písek, Knihovna

  Beseda s architektem.

 • České tajemno

  Úterý 22.10 19:00 - Strakonice, Rytířský sál

  Nejtajemnější domácí záhady.

Zobrazit všechny události
 

Veselská věž už je kompletní. Na své místo se vrátil i kříž

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

VESELÍ NAD LUŽNICÍ – Ve čtvrtek 10. října dopoledne se na farní zahradě u veselského kostela Povýšení svatého Kříže sešli lidé k malé slavnosti. Uskutečnilo se finální uložení schránky s dokumenty a knihy Století Veselí do věžní makovice. Kniha v pečlivém obalu málem neprošla vnitřním průměrem makovice. Nakonec se vše podařilo. Napřed sice musel místostarosta Ladislav Sýkora několik igelitových obalů odstranit, ale nakonec se mu knihu do makovice podařilo vložit. Ovšem kniha zůstala stále ještě dobře zabezpečená proti povětrnostním vlivům. Pak přišla na řadu schránka s dokumenty, kterou pro další generace uložil do makovice duchovní správce farnosti Stanislav Brožka. Po krátkém proslovu starosty Víta Rady se pracovníci firmy Vertigo ujali svého úkolu.

 

Dopravili na vrchol věže a usadili tam nejprve makovici a pak pozlacený kříž. Oba objekty putovaly do výšky zabalené, aby se nepoškodily o lešení. Vše lidé napjatě zezdola sledovali i přesto, že prostor skrápěl déšť. Když se dílo podařilo, vysvitlo také slunce.

V pondělí 14. října začnou pracovníci firmy Vertigo sundávat lešení kolem báně. Potom ještě samotnou věž opatří jedním nátěrem. Barevnost zůstane zachovaná. „Samozřejmě jsou práce také závislé na počasí," uvedl Stanislav Brožka.

V brzké době se veselská dominanta znovu objeví v plné kráse.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Zijdnes 

  Reagovat

   

  Jsem moc ráda , že se nakonec podařilo a kostel je kompletní .

  Vloženo 10.10.2019 16:25:49

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace