Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Vesničkami v podhůří Šumavy jedou závod motorky vyrobené do roku 1975

STRAKONICE - V jedenáct hodin odstartovala na strakonickém hradě Soutěž Šumavou. Jedenašedesát zaregistrovaných závodníků, kteří dorazili kvůli báječné atmosféře z celé republiky, pouštěli pořadatelé na trasu dlouhou 130 kilometrů po dvou minutách. Soutěž Šumavou se koná počtvrté a kopíruje slavné šestidenní konané v 60. letech minulého století.

Na hradní nádvoří sraz majitelů motorek vyrobených do roku 1975, což je podmínka soutěže, přilákal davy lidí. Přišla spousta těch, kteří zažili slávu strakonických jezdců, kteří reprezentovali Československo ve světě a zejména značku ČZ. Mnozí na dobu, kdy se ve Strakonicích motocykly vyráběly, vzpomínali s nostalgií a přiznávali, že je škoda, že už jde jen o historii.

Závodníci dopředu nikdy neví, jakou trať organizátoři připraví, je tajná. Letos jedou směr Přední Zborovice, Libětice, Švejcarova Lhota, Kraselov a další vesničky až do Vrbic a odtud zpět přes Benešovu Horu, Javorník, Lazny, Strašín, Věštín, Parýzek, Soběšice, Strašice, Vojnice, Tažovickou Lhotu, Kraselov, Švejcarovu Lhotu, Sousedovice a Radošovice. Na strakonický hrad první závodníci dorazí kolem půl čtvrté. V průběhu odpoledne je tady můžete zahlédnout.

Jak uvedli Tomáš Görgl a Martin Tiskáček z Prahy, Soutěže Šumavou se účastní potřetí. "Je to tady úžasné, člověk zaprvé neví, jestli odstartuje a jestli dojede, ale každopádně tady načerpáte pozitivní energii. Když projíždíme vesničkami, lidé nám mávají, staří lidé si dají před dům lavičky a čekají na nás. To nikde jinde není," shodli se oba pánové. Tomáš Görgl vyjel na motocyklu z roku 1969, Martin Tiskáček má motorku z roku 1956.

Motorky si přišel na nádvoří prohlédnout také Arnošt Zemen, který devatenáct let reprezentoval strakonickou čézetu ve světě. Třiaosmdesátiletý bývalý závodník, jak sám uvedl, je ještě se Zdeňkem Polankou posledním žijícím závodníkem zlaté strakonické éry.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace