Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hypnotizér Jakub Kroulík

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

 • Cestovatelská beseda - Transsibiřská magistrála

  pondělí 17.2 18:00 - Klub pod kinem, Vyšší Brod

  Vyprávění - promítání.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Věznice na Všechově, kterou nechce přes sedm tisíc lidí, je stále ve hře

Ilustrační foto , Autor: Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto     Autor: Jižní Čechy Teď

TÁBOR - Přes 7000 lidí vyjádřilo do této doby svůj nesouhlas se záměrem Vězeňské služby České republiky využít prostor bývalého všechovského letiště pro výstavbu věznice. Vězeňská služba chce mít v budoucnu věznici v každém kraji a právě Jihočeský kraj kromě budějovické vazební věznice žádné takové zařízení nemá. Záměr využít všechovské letiště, jehož pozemky dostala Vězeňská služba pro tento účel bezplatně převedeny od státu, vyšel najevo loni koncem roku a vyvolal na Táborsku vlnu odporu. Plánovaná mužská věznice má mít kapacitu 800 trestanců, má stát dvě miliardy korun a vyrůst by měla do čtyř let.

 

Iniciátoři petiční akce proti stavbě věznice nyní novou sérií letáků připomínají, že kromě sedmi tisíc občanů se negativně vůči tomuto záměru vymezila i zastupitelstva města Tábora a okolních obcí. Zároveň si ale uvědomují, že teď už záleží spíš na rozhodnutí budoucích zastupitelů, zda budou problém vnímat stejně. Bezpochyby se věznice stane tématem předvolební kampaně a lidé budou se zájmem sledovat, zda a jak se volební strany budou k věznici vyjadřovat.

Týdeník Táborsko požádal o aktuální informace přímo Vězeňskou službu. Odpovědi tiskové mluvčí Petry Kučerové odpůrce věznice nepotěší. Sdělila totiž, že plán na výstavbu nové věznice trvá a ve hře je stále několik variant pro její umístění. Jihočeský kraj je nadále zájmovou oblastí Vězeňské služby, neboť se zde nachází pouze menší vazební věznice v Českých Budějovicích. "Podobá situace je ještě ve Zlínském kraji," upřesnila Petra Kučerová a výslovně dodala, že lokalita Všechov u Tábora je stále jednou z možných variant. Potvrdila ale i to, že jsou vytipovaná také další místa v Jihočeském kraji.

Otázku, kdo a kdy o čase a místě výstavby má rozhodnout, označila Petra Kučerová za předčasnou. Odpověď na dotaz, zda se bude brát v úvahu odpor občanů z Tábora a okolí a petice proti umístění věznice na Všechově, byla překvapivá. "O petici nemáme žádné oficiální informace," sdělila mluvčí.

Situace se stále vyvíjí - aktuální informace najdete v posledním čísle TýdeníkuTáborsku, které je právě v prodeji. 

 

Diskuse k článku - 17 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Václav P. 

  Reagovat

   

  Jako člen LMK Sezimovo Ústí s výstavbou nesouhlasím. Uvedu jak se vězeňská služba zachovala k pořádání leteckých závodu na tomto letišti. Již 34 let pořádáme Tady na Táborsku Světový pohár modelů letadel, převážnou dobu na Všechově. Když letiště měla ve vlastnictví armáda ČR, vše bylo v pořádku a pronajímala nám konec letiště za symbolických 1000 Kč na rok. Měli jsme oficiální povolení pro vstup a pořádalo se tam cca 4-5 závodu včetně předem zmíněného světového poháru, který měl největší účast z celé Evropy.
  Když pozemek převzala vězeňská služba, tak jsme jim napsali, že pokud bude zatím prostor nevyužívaný máme zájem o pronájem hlavně kvůli soutěži. Po dvou měsících nám odepsali, že nám prostor pronajmou za cenu určenou soudním odhadcem a to 366.000 Kč na týden + během doby pronájmu se musíme upravovat trávník po celé ploše. Když jsme se pokusili o nějakou rozumnou domluvu, tak už nereagují. To z mé strany vše.

  Vloženo 25.8.2018 16:36:35

 • Stanislav 

  Reagovat

   

  Jsem pro výstavbu věznice a to nejen, že tam mám pozemek přes který má vést silnice. Mít zde věznici je rozhodně dobrý přínos pro Tábor. Spousta lidi z Tábora a okolí si myslí, že vězení je něco, co poznamená Tábor nebo asi mají zkreslené představy, jak se žije lidem v okolí věznic. Když jsem četl ty názory lidí "..tohle je poklidné město, nechceme tady vězně" nebo "budeme mít rozbité výlohy", tak jsem se docela smál. Neděje se to nikde, tak ani tady ne + musím zklamat, vrazi tady nebudou. Lidé tady nic nechtějí a jsou proti všemu. To je také ten důvod, že tu nejsou pracovní místa. V plánu byla pila nebo polygon. Oba dva návrhy se jim nelíbili z důvodu hluku. Ok, tak Polygon chápu, ale pilu? To jsou jiné pily než znají z vesnic, ale to tady prostě nevysvětlíte. Zdejší lidi si ani nedokáží spočítat ten přínos pro Tábor > pracovní místa, lepší silnice, více peněz v rozpočtu, více firem, které by zde rádo stavělo. 

  Tento příspěvek jsem se rozhodl napsat znova, protože nevidím důvod, proč jste mě smazali. Mohu tu mít napsanou přezdívku jakou chci. Myslel jsem, že tohle je svobodná diskuse. Stano jako Stanislav

  Vloženo 24.8.2018 14:12:59

 • Libuše Kolářová, JčTeď 

  Reagovat

   

  Pán, který se představil jako Stanislav Klemeš, kontaktoval redakci s tím, že si vybral nick Stano a hodlá ho používat. Redakce ho informovala, že to odporuje etice - neboť se zde mylně vytváří dojem, že autorem diskusních příspěvků je radní města Tábora Tibor Stano. Proto tyto příspěvky budeme mazat.

  Vloženo 24.8.2018 13:14:24

  • Mirek sobot. 

   Reagovat

    

   No teda Libuše, tohle je síla. Moc to nechápu, ale o co jde, tak má přezdívku Stano. Tak to potom všichni, kteří použijí přezdívku všech táborských zastupitelů a radních smažte. Když tady dám nick Miloš, Jiří, Růžena, Radoslav, Smrcka, Slabý, atd., tak mě taky smažete, protože tyhle jména jsou na městě? Jo a mimochodem, když už dole píše kandidát o žalobě, tak aby vás nežaloval nakonec pan Stanislav, že jste zveřejnila jeho celé jméno, protože já předpokládám že vám napsal mailem a mail je listovní tajemství.

   Vloženo 24.8.2018 14:32:33

 • kandidát 

  Reagovat

   

  Vážená redakce,
  nechci Vám do toho mluvit, ale divím se, že příspěvky diskutujícího pod nickem "Stano" nemažete. Pokud Vám to není známo, tak Stano
  je táborský právník a zastupitel a v podzimních komunálních volbách figuruje za ČSSD na prvním místě kandidátní listiny.
  Dovoluji si pochybovat, že níže uvedený názor, je předvolebním názorem jmenovaného. Skutečnost, že názory pod takovými nicky zveřejňujete a nemažete silně zavání žalobou!

  Vloženo 24.8.2018 06:53:31

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Inu žaluj soudruhu, žaluj.

   Vloženo 24.8.2018 12:50:29

 • Stano 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 23.8.2018 23:14:44

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace