Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

  středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

  Divadelní představení.

 • Jak se dělá tanečník

  středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

  Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 

Více policistů na silnicích. Velikonoce patří mezi riziková období

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY – Období velikonočních svátků patří na silnicích mezi rizikové. Na cesty ve větší míře vyrážejí i sváteční řidiči. Svou roli bohužel hraje také alkohol.

 

Zvýšený provoz lze očekávat nejen na hlavních tazích do velkých měst, ale i na silnicích v menších obcích. Už v pátek 3. dubna odstartovala dopravně bezpečnostní akce, trvá až do pondělí 6. dubna. Vyhlásilo ji policejní prezidium.

Policisté ve zvýšené míře dohlížejí na silniční provoz při akci zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu, zákaz požívání alkoholických nápojů a na regionální úrovni nezůstanou stranou ani kulturní a společenské akce. Z preventivních aktivit v souvislosti s bezpečností silničního provozu již na začátku tohoto týdne odstartoval každoroční celorepublikový projekt „Zebra se za tebe nerozhlédne“ zaměřený na upevňování správných návyků při bezpečném přecházení silnice především u dětí. Na zákaz požívání alkoholických nápojů před a během řízení zase cílí kampaň pořádaná ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven s názvem „Řídím, piju nealko pivo,“ upozornil tiskový policejní mluvčí Milan Bajcura.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Hlavně vybrat pokuty. O životy jim ani nejde. Tohle je jen zastírací manévr.

  Vloženo 6.4.2015 13:26:48

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace