Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kambodža

    Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

    Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

  • Třídní koncert ZUŠ

    Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

    Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

Víkend byl ve znamení krádeží jízdních kol

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

TÁBOR / STRAKONICKO - O uplynulém víkendu se opět kradla i jízdní kola. Sice už přišlo Babí léto, ale počasí stále přeje cyklistice. Majitelé svá kola ještě nezazimovala, a tak jsou stále velkým lákadlem pro zloděje. V Táboře to byla dvě jízdní kola, po jednom pak ve Strakonicích a Vodňanech. Majitelům nepomohou ani odolné zámky nebo petlice ve sklepních kójích. Škody jsou přes šedesát tisíc.

Zloděj tentokrát zaútočil na Náchodském sídlišti v Táboře. V Leskovické ulici vnikl, bez použití násilí, do sklepních prostorů jednoho z domů. Překonat dveře od sklepní kóje už nebyl tak velký problém. Uvnitř našel dvě trekingová jízdní kola Genesis, a to v pánském a dámském provedení. Škoda je asi za čtyřicet tisíc korun. Další škodu ve výši sto korun způsobil násilným poškozením dveří.

Jízdní kola změnila také své majitele ve Vodňanech. Ze soboty na neděli zmizelo v Husově ulici z volně přístupné chodby bytového domu pánské trekkingové jízdní stříbrné kolo Apache skoro za deset tisíc korun. Další kolo zmizelo z domu v Bezděkovské ulici ve Strakonicích. Zloděj v domě vypáčil visací zámek, vnikl do sklepní kóje a odcizil pánské horské šedozelené kolo Giant Revel asi za dvanáct tisíc.

„Po zloději i odcizených kolech pátrají policisté z Tábora i Strakonicka. Jak již bylo mnohokrát uvedeno, zajištění jízdních kol ve sklepních prostorech domů si zasluhuje větší pozornost. Vedle pečlivého uzamykání přístupových dveří je na místě i přímo ve sklepní kóji zajistit kola tak, aby zloděj neměl tak snadnou cestu. Vedle odolné petlice a zámku to jsou i bezpečně zajištěné panty dveří od sklepní kóje. Rovněž odolnější lankový zámek, případně kovový zámek tvaru podkovy, kterým spojíte vlastní kola, nebo je připoutáte k pevnému předmětu, zloděje přinejmenším zdrží, mnohdy přímo odradí, neboť další překážka pro něj znamená ztrátu času, kterého při vlastním skutku nemá nadbytek,“ dodal tiskový mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace