Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Masopustní Průvod

  sobota 22.2 12:30 - Heřmaň, KD

 • Dětský karneval

  sobota 22.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Vimperk si chce došlápnout na neukázněné řidiče

VIMPERK - Jak potvrdil tajemník Městského úřadu ve Vimperku Jan Tůma, město se inspirovalo systémem úsekového měření v milevském regionu a bude usilovat o osazení radarů na nejkritičtějších místech, kde se soustavně překračuje rychlost a došlo už i k vážným nehodám. Momentálně probíhá sběr dat, který spočívá v ověřování rychlosti projíždějících aut na vytipovaných místech.

V samotném Vimperku jsou vytipována tři místa pro osazení radarů, z nichž by pak po spuštění systému putovaly záznamy na městskou policii a poté na městský úřad ke zpracování přestupků. Jde o Pražskou ulici v úseku od hotelu Terasa ke světelnému přechodu, o Sušickou ulici, kde je blízko škola, a o Korkusovu Huť, která je místní částí Vimperka.

Smluvně by se chtěly do systému úsekového měření zapojit i obce Horní Vltavice a Kubova Huť, pro něž by agendu pokut zpracovávali na vimperském úřadu. "V Kubově Huti došlo před nedávnem i ke smrtelné nehodě, směrem do Strážného tam neustále dochází k překračování rychlosti. V Horní Vltavici zas frekventovaná silnice rozděluje obec," vysvětluje Jan Tůma, proč je v těchto obcích o úsekové měření rychlosti a postihování hříšníků zájem. 

Podle tajemníka Tůmy bude sběr dat do konce prázdnin vyhodnocený a radní se pak budou zabývat dalšími kroky - zda a kde úsekové měření zavést a jak agendu úředně zajistit. Jak vyplývá ze zkušeností v Milevsku, ze tří sledovaných úseků se přestupky počítají na tisíce a pokuty tak zpracovávají, rozesílají a případně řeší v přestupkovém řízení tři úředníci a ještě další člověk na půl úvazku. Na jejich výplaty a další náklady ale neukáznění řidiči vydělají. Obce s měřenými úseky jsou spokojené, protože situace se tam prokazatelně zklidňuje. 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • jan 

  Reagovat

   

  Naprostý souhlas. Kdyby se zachránil jen jediný lidský život, tak to má cenu.

  Vloženo 10.7.2019 18:00:24

 • Lenka 

  Reagovat

   

  Snad je každej schopen poznat na tachometru padesátku? A kdo ne ať platí jak mourovatej. Fandím tomu.

  Vloženo 10.7.2019 13:10:05

 • Ipkis 

  Reagovat

   

  Obec je obec a pokud tam jezdíte jako prasata, tak ať je tam klidně 10 radarů.

  Vloženo 10.7.2019 12:29:20

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tak udělejte obchvaty a bude klid. Nesvadejte všechno na řidiče. Při dnešním provozu by to bylo účelné.

  Vloženo 10.7.2019 12:23:09

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace