Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Z Písku až na Kamčatku II.

    pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

  • Dokonalá svatba

    pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Vimperští zastupitelé se sejdou o prázdninách, aby se pokusili získat dotaci na Mírovou ulici

VIMPERK – Vimperské zastupitele čeká v tomto týdnu původně neplánované jednání. Sejdou se kvůli jedinému bodu a tím je aktualizace plánu regenerace veřejných prostranství na panelovém sídlišti. Díky tomu budou moct požádat o šestimilionovou dotaci na rekonstrukci Mírové ulice.

 

Rekonstrukce Mírové ulice je v plném proudu. „První etapa běží a hotová by měla být do konce října,“ řekl pro Jižní Čechy Teď starosta Vimperka Pavel Dvořák. O dotaci může město požádat do začátku září a její maximální výše je šest milionů korun. Vimperk letos zahájil a ještě se chystá zahájit investice ve stovkách milionů korun a každá úspěšná žádost o dotace může městu pomoct snížit úvěrové zatížení.

Žádost o dotaci bude město směřovat na Státní fond rozvoje bydlení. Kvůli tomu je ale nezbytné plán regenerace aktualizovat – je zhruba dva roky starý. „Jedna z podmínek stanovuje povinnost předložit jako přílohu aktualizovaný a schválený projekt regenerace veřejného prostranství na sídlišti,“ uvádí vedoucí odboru rozvoje Kristýna Samková v důvodové zprávě pro zastupitele.

Rekonstrukce první části Mírové ulice je pro největší panelové sídliště ve Vimperku zásadní investicí s celkovými náklady zhruba 28 milionů korun. Rekonstruují se tu sítě i opěrné zdi nebo parkovací plochy. Přesto, že ve vimperském zastupitelstvu panují složité politické poměry, neočekává se, že by zastupitelé žádost o dotaci nepodpořili, protože může vylepšit stav městské pokladny. Zastupitelé o ní budou jednat ve čtvrtek 9. srpna od půl čtvrté odpoledne v městském kulturním středisku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace