Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XXVIII. Reprezentační ples města

    sobota 25.1 20:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

    K tanci a poslechu hraje taneční orchestr BARET, večerem provází Ivo Apfel. Host: Freddie Mercury (Peter Paul Pačut).

  • Maškarní bál pro děti

    sobota 25.1 15:00 - Katolický dům, Dačice

    Hry a zábava pro celou rodinu, občerstvení zajištěno.

Zobrazit všechny události
 

Vítěz hodil vánoční stromek k devíti metrům

 Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy TEĎ

    Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy TEĎ

ČÍŽOVÁ – Konec svátků na přelomu roku si lidé připomínají různě. V Čížové mají svůj povánoční zvyk už jedenáct let. Hází se tu stromečkem do dálky. Jeho odstrojování často lidé nechávají na tříkrálový svátek a tak před několika lety vymysleli v obci kousek od Písku soutěž, u které se výborně baví mladí i ti dříve narození. Letos se konal jedenáctý ročník soutěže, kterou za podpory obce pořádají dobrovolní hasiči ze Zlivic.


Taktika se různí. Vybrat velký a objemný stromek, nebo užší a lehčí? To je otázka, kterou řeší většina přeborníků. Vedou se o tom spory každý rok a nikdo ještě na přesný návod nepřišel. Rozhoduje i technika – někdo hází s rozběhem, jiný z místa, někteří závodníci vrhají stromek z otočky, jiní ho berou do ruky jako oštěp. Ostatně ve znaku oblíbené soutěže je oštěpařka Barbora Špotáková.

Letos se přihlásilo 57 soutěžících v pěti kategoriích. Mezi muži obhájil loňský triumf Jiří Šimeček, mezi ženami kralovala Lucie Petrovičová. Více nabídnou tištěné Písecké postřehy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace