Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Matěj Rak

    neděle 19.5 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert.

  • Seminář argentinského tanga

    neděle 19.5 18:00 - Strakonice, Čajovna Pod Stolem

Zobrazit všechny události
 

Vítězka policejního mistrovství republiky ve střelbě je ze Strakonic

S. Toningerová , Autor: PČR

S. Toningerová     Autor: PČR

STRAKONICE – Mistrovství České republiky ve střelbě z krátkých služebních zbraní se konalo 6. až 9. října v Opařanech. Mistrovského klání na střelnici se zúčastnilo 75 policistů a 27 policistek. Soutěžili jak jednotlivci, tak tříčlenná družstva, simulující policejní hlídku. Velmi úspěšná byla Simona Toningerová ze strakonického územního odboru, která v součtu všech čtyř disciplín zvítězila nad ostatními ženami. A nepřivezla jen zlato, získala i další cenné kovy.

 

Stříbrnou medaili za přesnou střelbu a bronzovou v disciplíně střelecká dovednost. A ještě jednu stříbrnou vybojovala společně s dalšími Jihočeškami v soutěži družstev. Spolu s Veronikou Červenou z Radomyšle a Michaelou Zaymlovou z Českých Budějovic skončily druhé.„Celkově se policisté o mistrovské tituly utkali ve čtyřech disciplínách. Přesná střelba, kdy se míří na vzdálenost 25 metrů, další disciplínou je střelecká dovednost, která se zaměřuje na ovládání zbraně a jde i o střelbu na čas, dále se soutěží v policejním parkuru – jde o střelbu na speciální terč z různých vzdáleností a poloh v omezeném čase. Čtvrtou disciplínou je IPSC - střelba na pěti různých stanovištích, jejímž smyslem je napodobit reálnou střeleckou situaci,“ vysvětlila tisková policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace