Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XXVIII. Reprezentační ples města

    sobota 25.1 20:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

    K tanci a poslechu hraje taneční orchestr BARET, večerem provází Ivo Apfel. Host: Freddie Mercury (Peter Paul Pačut).

  • Maškarní bál pro děti

    sobota 25.1 15:00 - Katolický dům, Dačice

    Hry a zábava pro celou rodinu, občerstvení zajištěno.

Zobrazit všechny události
 

Volyňští fotbalisté žádají o dotaci na nové kabiny za 14 milionů. Město by se podílelo čtyřmi miliony

Současné kabiny SK Slavoj Volyně , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

Současné kabiny SK Slavoj Volyně     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

VOLYNĚ – Mimo program bylo na středu 30. října svoláno sedmé řádné zasedání zastupitelstva Volyně. A to kvůli žádosti SK Slavoj Volyně ohledně spoluúčasti města na spolufinancování výstavby nových šaten pro sportovce. Tu by ze 70 procent pokryla dotace vypsaná Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (výzva se týká investic do sportovních zařízení sportovních klubů a jednot), zbylých 30 procent by poskytlo město. Jednou z podmínek pro její získání je mít zajištěné kofinancování projektu, navíc bylo ve výzvě požadováno, aby dotace byla schválena vyšším územněsprávním celkem. Zastupitelé návrh podpory čtyř milionů korun odsouhlasili, pro bylo 13 členů z 15 (jeden byl omluven, jeden dorazil až ke konci konání zastupitelstva). O úspěšnosti získání peněz z ministerstva by mělo být rozhodnuto koncem února příštího roku.

 

Celkové výdaje na stavbu činí lehce přes 14 milionů korun, z toho 485 tisíc jsou nezpůsobilé výdaje, což je částka na vybavení kabin. Dotace by v případě jejího získání činila 9,5 milionu včetně DPH, podíl města by byl čtyři miliony korun. „Oddíl je schopen zajistit provozní náklady na hřiště a svoji činnost, na zajištění zápasů, kterých je 200 až 230 za sezonu, což není malá porce. A také další částky do dvou set tisíc na potřebné vybavení. Ale nikdy bychom nebyli schopni přestavět sami kabiny za tuto částku, ani bychom ji jako oddíl nedokázali sehnat," uvedl místostarosta města a současně předseda SK Slavoj Volyně Václav Valhoda.

Současné kabiny pro fotbalisty kapacitně nedostačují. Pocházejí z roku 1961 a jsou v nevyhovujícím stavu jak prostorovém, tak hygienickém. „Objevuje se tam plíseň, často jsme byli kritizováni oddíly z jiných měst a obcí, že jsou prostory nevyhovující. Provedly jsme úpravy, kdy se ze čtyř malých kabinek udělaly dvě větší – jedna pro hosty a jedna pro domácí. V dolní části budovy se udělala kabina pro žáky. Pro kabiny nahoře je jeden sprchový kout se dvěma sprchami a jedním malým záchodem, to samé pro hosty. Když se tam sejde patnáct lidí z každého mužstva, je to dost nevyhovující. Žáci mají dole kabinu s dvěma sprchami bez záchodu. V budově jsou ještě kabiny tenistů, které nemají sprchy ani sociální zázemí," popsal současný stav Václav Valhoda.

Kabiny byly postaveny ze škvárobetonových tvárnic a bílých tvárnic, izolačně a tepelně dost nevyhovujících. Přestavba? Odborníci podle předsedy oddílu konstatovali, že je nemožná, protože jde o starý materiál, který je dnes nebezpečný. Projekt nového zázemí spočívá v tom, že dojde ke zbourání stávajících kabin a vystavěn bude nový objekt. Ten bude větší než ten současný, konkrétně širší. Prostorově ho nelze na současné místo jinak umístit.
Rozšířil by se do stávající meze pod fotbalovým areálem a areálem tenisového kurtu.

„Nahoře by vznikly dvě kabiny pro domácí a jedna kabina pro hostující tým a dole pro žáky, všechny by měly i potřebné sociální zázemí. Objekt bude nově vybaven. V nové budově by byla i kabina pro rozhodčí se samostatnou sprchou a WC, jak je dnes vyžadováno a Slavoj tuto podmínku nesplňuje. V nové stavbě by vznikla i malá místnost pro technické záležitosti jako vyplňování elektronického zápisu nebo ovládání výsledkové tabule. Tenisový kurt by byl následně po dokončení stavby repasován," nastínil Václav Valhoda.

Ve spodním patře je počítáno s kabinou pro mládež a dvě kabiny by sloužily tenistům, další dvě místnosti by byly „pracovní" – prádelna a sklad. Zřídil by se také záchod pro imobilní občany a dvě parkovací místa pro ně. Případná stavba se nedotkne žádného stromu. Dotace bude vyhodnocena koncem února 2020, pokud by ji Volyňští dostali, hned v březnu by začali stavební práce. Stavba musí být hotova do konce roku 2020.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace