Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Představení knihy Jitex 70

    středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

    ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

  • Pletky s Vlastou

    středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

Vyšinutý řidič chtěl najet do benzínky. Najel do policistů

AKTUALIZOVÁNO - 18.11.2016 19:49

DAČICE - Dva policisté z Obvodního oddělení Dačice byli v noci zraněni, když hledali muže, který vyhrožoval, že vjede vozem do čerpací stanice. Na začátku služby určitě netušili, že v noci nasadí životy, aby zastavili agresivního a pravděpodobně „vyšinutého“ jedince. Jeden z policistů je s vážným zraněním v nemocnici, druhý byl propuštěn do domácího ošetřování. Oba policisté měli víc štěstí než jejich kolegové z Milevska, do nichž rovněž v plné rychlosti narazil v červnu 2011 mladík u Hluboké nad Vltavou. Na místě tehdy zemřeli oba policisté, mladý viník nehody i mladý muž, kterého milevští policisté v noci převáželi do Budějovic na záchytku.

 

Policisté z Dačic reagovali na výzvu operačního důstojníka, který měl na telefonu volajícího a velmi rozrušeného muže, který vyhrožoval, že bude hrát s vozem ruskou ruletu a sundá ze silnice každé auto…  Jak operační důstojník postupně zjišťoval, muž volal z velmi rychle jedoucího vozu, vyhrožoval, že to s vozem „napálí do čerpací stanice a že je tam za pár minut“. Podle útržkovitého hovoru a lokalizace telefonu bylo zřejmé, že muž se opravdu pohybuje s vozem kolem Dačic. Okolí Dačic a čerpací stanice tak začali ihned prohledávat policejní hlídky. Další informací, která se nesla vysílačkami, byla možnost, že útočníkem, který vyhrožuje, by mohl být třicetiletý psychicky nemocný muž, užívat by měl vozidlo značky Daihatsu.

Než policisté stačili dojet k čerpací stanici tak ze směru od Dolních Němčic do nich hledaný muž s vozem v protisměru v plné rychlosti najel.  

 

Oba policisté utrpěli zranění, útočníka přesto zajistili. Na místě pomáhali strážníci z Dačic, záchranáři i hasiči. Pachatel byl převezen do nemocnice. Jeden z policistů byl ráno propuštěn do domácího léčení, druhý policista utrpěl při střetu těžké zranění a byl hospitalizován. Zadržený pachatel tak pravděpodobně své výhrůžky mínil vážně. Co by se stalo, pokud by svůj vůz namířil proti čerpací stanici, raději nedomýšlet. Kriminalisté věc prověřují jako podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě. V případě odsouzení by pachateli mohl hrozit trest odnětí svobody ve výši tří až dvanácti let.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace