Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Madam Colombová zasahuje

    sobota 28.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Výstava mapuje pobyt Františka II. Rakocziho v Jindřichově Hradci

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

JINDŘICHŮV HRADEC - Město Jindřichův Hradec, Muzeum fotografie a moderních obrazových médií dlouhodobě spolupracují s Maďarským institutem na udržování památky maďarského národního hrdiny Františka II. Rákocziho. Ten v letech 1688–1690 pobýval v Jindřichově Hradci coby student jezuitského semináře, tj. právě v objektu dnešního Muzea fotografie a MOM – detašovaného pracoviště nově vzniklé příspěvkové organizace Vzdělávací a kulturní centrum Jindřichův Hradec.

 

Zde se v současnosti nachází dlouhodobá expozice připomínající Františka II. Rákocziho. Expozici v březnu doplní o další artefakty v rámci nové chystané výstavy věnované této historické postavě.

Expozici je věnovaná značná pozornost v nejvyšších diplomatických kruzích Maďarska, včetně samotného velvyslance, který již stávající výstavu navštívil.

Rada města schválila žádost Maďarského národního institutu v Praze o svolení použít znak města Jindřichova Hradce pro potřeby propagace této výstavy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace