Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Vytrvalostní jezdci se v Borotíně utkali o titul mistra republiky

Na povolených místech trati může jezdcův tým chladit koně a podat občerstvení jezdci. Jedna z posledních zastávek byla u Sudoměřic.  , Autor: Libuše Kolářová

Na povolených místech trati může jezdcův tým chladit koně a podat občerstvení jezdci. Jedna z posledních zastávek byla u Sudoměřic.     Autor: Libuše Kolářová

BOROTÍN – Jezdecká disciplína endurance neboli vytrvalost se pořádá jen na několika místech republiky. Díky aktivitě vytrvalostního jezdce Antonína Hrdiny mezi ně patří také Borotín na Táborsku. Na loňský závod, při kterém jezdec musí ujet v terénu stanovenou trasu a vrátit se do cíle s koněm v dobré kondici, se sjelo na 80 jezdců. Letos už je to přes stovku. Součástí závodů, které probíhají od pátku 5. do neděle 7. července, je totiž také mistrovství republiky. Na to se může kvalifikovat pouze jezdec, který v posledních dvanácti měsících zdárně dokončí dva 80 kilometrové závody.

Jako perličku v Borotíně uspořádali i pětadvacetikilometrovou trasu pro zápřež, trasu pro pony a v sobotu večer pro závodníky i diváky vydařenou country zábavu pod oblohou.

V neděli navečer ještě stále bylo na trase devět účastníků mistrovství republiky. Pořadatelé jim totiž nadělili pořádnou dávku 114 kilometrů, kterou absolvují na dvě etapy. V této devítce byla také zástupkyně Jezdecké stáje Borotín Jana Smetanová z Nemyšle.

S velkým napětím jezdci očekávali výsledek výstupní veterinární kontroly, která musí osvědčit, že kůň se po tomto obřím výkonu vrátil v dobré kondici. Jinak je závodník diskvalifikován. Reprezentanti, kteří jedou za dva týdny do francouzského Tarbes na mistrovství světa, totiž tentokrát většinou nechali svého nejlepšího koně doma a na borotínské mistrovství republiky vzali méně zkušené koně.

Velký zájem byl o amatérskou soutěž hobby ZM dlouhou 27 kilometrů. Do té se prezentovalo 42 jezdců. Celkem se závodilo v devíti kategoriích. Do Borotína dorazila i jedna Australanka, slovenští závodníci a Rakušan, který ale svou stáj provozuje v Česku.

Na 19. hodinu bylo oznámeno vyhlášení výsledků všech kategorií.

Libuše Kolářová

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace