Youtuber a parkourista Jay Fox je šéftrenérem táborské Jump arény - Jižní Čechy Teď!
31. 1. 2020 7:09

Youtuber a parkourista Jay Fox je šéftrenérem táborské Jump arény

Youtuber a parkourista Jay Fox je šéftrenérem táborské Jump arény
Youtuber a parkourista Jay Fox je šéftrenérem táborské Jump arény
Youtuber a parkourista Jay Fox je šéftrenérem táborské Jump arény
Youtuber a parkourista Jay Fox je šéftrenérem táborské Jump arény
Youtuber a parkourista Jay Fox je šéftrenérem táborské Jump arény
Zobrazit galerii (7)
Youtuber a parkourista Jay Fox je šéftrenérem táborské Jump arény
TÁBOR - Pololetní prázdniny si řada dětí užije v oblíbené táborské Jump aréně v Soběslavské ulici hned vedle McDonald´s. Žije to tam denně od 8.45 do osmi večer. Tady je exkluzivní rozhovor s parkouristou, youtuberem a šéftrenérem Jump arény Tábor Jay Foxem.

Jak ses dostal k parkouru a skákání vůbec? 

K parkouru jsem se dostal v 11 letech, kdy přiběhl můj kamarád, který vždycky věděl, co je nového, a že budeme dělat parkour. Napřed to bylo skákání přes lavičky bez nějakého smyslu, až tak po týdnu jsem si řekl, že si o tom něco zjistím a našel jsem si videa, která mě naprosto uchvátila a zamiloval jsem si to. Od té doby mě to už nepustilo a v květnu to bude 14 let, co skáču.

Co je na parkouru a skákání tak přitažlivé?

Na parkouru si každý najde svoje, pro někoho je to adrenalin, pro někoho útěk z reality, pro mě je to naprostá svoboda, miluju to, když můžu někam vylézt, nebo se prostě jen rozeběhnout s tím, že vím, že mě vlastně žádná překážka nezastaví. Samozřejmě v rámci slušného chování a nepoškozování cizího majetku, jak si o nás parkouristech spousta lidí myslí.

Na youtube a instagramu mají tvé kanály přes 50 000 sledujících, co na nich čtenáři najdou?

Moje youtube tvorba momentálně prochází jakou si korekcí, jelikož do teď jsem se zabýval hlavně motivačním obsahem, kde se snažím předat co nejvíce pozitivní energie a uvědomil jsem si, že převážně malé děti, co mě sledují, tento obsah asi ještě nechápou. Proto jsem se rozhodl začít s tvorbou trochu zábavnější, pro mladší publikum, ale stále naučnou a smysluplnou. Co se týče mého instagramu, tak tam postuji převážně skoky, takové příběhy z arény, a i svůj soukromý život.

Jay Fox v Jump aréně Tábor… Proč právě tady?

K tomu se váže pěkný příběh. Díky mé přítelkyni, můžu mít teď práci, jakou jsem vždy chtěl, to ani není práce, to je zábava, no, ve zkratce jsme se poznali a ona si mě vzala pod křídla sem do Tábora, kde jsem udělal takový malý sraz s fanoušky a následně mi přistála nabídka od Vojty z arény v emailu. Nebylo o čem přemýšlet. Prostředí arény je úžasné, plné skvělých atrakcí a možností, celá ta rodina v aréně je skvělá. Přivítali mě tu všichni krásně, a právě proto Tábor, už bych nešel jinam.

V Táboře vedeš parkour kroužky, jak takový kroužek probíhá? 

Jde o to, jaká varianta kroužku to je. Máme kroužky pro začátečníky a pro pokročilé, momentálně otevíráme nové kurzy pro začátečníky a pokročilé, taková první třída, pro nové uchazeče. Kroužek se začátečníky i pro pokročilé začíná řádným rozcvičením, zahřátím svalů a končí protažením, strečingem. To obě varianty obsahují stejně, pak už se samozřejmě obsah tréninku liší v obtížnosti. Se začátečníky děláme převážně základní techniky jako jsou dopady, výlezy, základní přeskoky. S pokročilými trénujeme už těžší techniky jako salta, vruty a návaznosti mezi skoky. Každý trénink navazuje na předchozí a pokračujeme, dokud vše není úplně dokonalé a bezpečné.

Jak je dlouhý základní kurz? 

Jeden kurz je dlouhý 14 lekcí, které trvají vždy 60 minut. Pak vždy následuje volná zábava v Jump aréně. Kroužky jsou navazující a po ukončení 14 lekcí, každý účastník dostane speciální dres s motivem Jump arény a mým logem, 50% slevu na přespávací akci Night Jump, a samozřejmé mé požehnání k postupu do druhé třídy, kde vždy navazujeme na poslední lekci třídy první, a poté už rozjíždíme nové techniky, a nové skoky. Na tréninky chodí se mnou také ostatní trenéři z našeho kolektivu, abychom byli maximálně efektivní.

Dáváš osobní tréninky?

Ano, nabízíme i soukromé hodiny se mnou, kde se snažím co nejvíce individuálně přistupovat ke každému, každý má nějaký proces postupu, někdo se učí rychleji, někdo pomaleji a jako trenér musím vidět, který postup použít tak, aby to mého účastníka maximálně bavilo a aby si z lekce odnesl co nejvíce, byl motivovaný pokračovat klidně i sám a dokázal se poprat se všemi překážkami, které při tréninku přijdou.

Tak ať to skáče!

Diskuse k článku

Pro přidávání a zobrazení komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.