Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Dětský karneval

    neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  • Čtyřlístek

    neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Za minutu dvanáct! Surfař Karel Lavický z Budějovic letí do Ria

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V pondělí 18. července bylo oficiálně potvrzeno, že surfař Karel Lavický, účastník olympiády v Londýně, který dosud figuroval jako náhradník, jede do Ria, kde bude závodit ve třídě RS:X. Odpoledne totiž norský olympijský výbor potvrdil, že Norsko vyjeté kvalifikační místo ve třídě RS:X neobsadí. Tím pádem se uvolnilo pro Českou republiku. Hned včera večer o tom rozeslala radostnou zprávu Eva Skořepová z Českého svazu jachtingu.

 

„V pátek mi zavolal norský závodník, že do Ria nejede, a tak jsem o tom informoval Český svaz jachtingu,“ prozradil Karel Lavický, kterému olympijská kvalifikace letos na Mallorce jen velmi těsně unikla. Následovalo několik telefonátů předsedy Českého svazu jachtingu Karla Bauera do Norska a na Mezinárodní i Český olympijský výbor. A v pondělí večer byla nominace Karla Lavického potvrzena. „Norský olympijský výbor o tom, že neobsadí místo ve třídě RS:X, vůbec nikoho neinformoval. Takže jsme se to dozvěděli skutečně na poslední chvíli, v pondělí se totiž nominace Českého olympijského výboru do Ria definitivně uzavřela,“ vysvětloval Karel Bauer.

„Jsem rád, že se to nakonec podařilo, i když s mou účastí je teď spojena řada komplikací,“ upřesňuje Karel Lavický situaci. „Není pro mě již místo v hotelu blízko mariny, kde bude bydlet zbytek jachtařského týmu, já budu muset být v olympijské vesnici, která je přes celé město a cesta z ní do mariny bude dlouhá a komplikovaná. Také můj kouč Jan Čutka již nedostane plnou akreditaci, snad se pro něj podaří získat alespoň denní vstupy. Ještě není ani jasné, do jakého letadla se vejdu a kdy do Ria poletím. To vše jsou ale maličkosti, důležité a skvělé je, že mohu v Riu závodit!“

Na olympiádě v Riu tak uvidíme tři české jachtaře: Karla Lavického ve třídě RS:X, Veroniku Kozelskou Fenclovou ve třídě Laser Radial a Viktora Teplého ve třídě Laser. Veronika i Viktor jsou již v Riu, kde pilně trénují.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace