Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Masopustní průvod masek

  neděle 16.2 13:00 - centrum města, Jindřichův Hradec

 • Kamarádi z televize III.

  neděle 16.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

  promítání pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Za padlým vojákem truchlí v Hluboké nad Vltavou

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – Ostatky tří českých vojáků, kteří v neděli 5. srpna padli v Afghánistánu při sebevražedném atentátu, budou do České republiky přepraveny ve středu 8. srpna. Šlo o členy 42. mechanizovaného praporu v Táboře, který je součástí 4. brigády rychlého nasazení. Mezi zemřelými je i osmadvacetiletý Kamil Beneš z Hluboké nad Vltavou. Starosta města Tomáš Jirsa se k smutné události vyjádřil takto: „Město rodině poskytlo hrob na našem hřbitově a finanční výbor uvolnil prostředky pro krytí aktuálních potřeb rodiny padlého Kamila Beneše. Občané města se podle svého uvážení zúčastní vojenského pohřbu s poctami. Všechna slova jsou zbytečná, jsou to hrdinové...“ V Táboře, kde sídlí útvar, z něhož padlí vojáci pocházeli, visí před radnicí státní vlajka na půl žerdi. Ve středu se také na památku zemřelých vojáků rozezní sirény.

 

Vzpomínky kamarádů Kamila Beneše potvrzují informace, které v diskuse uváděli čtenáři - měl dvouměsíčního syna, který se narodil až po jeho odjezdu na misi.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Dominik von Mühlberg 

  Reagovat

   

  Ano, ti kluci jsou hrdinove a ja pred nima hluboce smekam. Ale proc do takovy prdele jako Afghanistan lezou??? Anglicani tam pred 200 lety nic nespravili, rusaci tam pred 40ti lety nic nespravili, americani tak taky nic nesvedou, vzdyt tam drou bidu s nouzi uz leta. Naprosto neskutecny zmar mladych lidskych zivotu ... Jsem zvykly na ledasco, ale kdyz jsem cetl tuhle zpravu, tak jsem brecel jak malej jarda ... :-((( A ted brecim taky.

  Vloženo 9.8.2018 15:39:17

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace