Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Zájemci mohou žádat o dotace na památkovou péči

Ilustrační foto , Autor: JčTeď

Ilustrační foto     Autor: JčTeď

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V těchto dnech byla vyhlášena výzva dotačního programu města na podporu památkové péče v roce 2020. Až do 25. března se mohou zájemci hlásit do opatření č. 1, což je zachování a obnova fasád a střešních krytin s alokací 800 tisíc korun, a také do opatření č. 2, tedy do obnovy umělecko-řemeslných prvků a movitých památek s alokací 200 tisíc korun.

 

Celková alokace dotačního programu je jeden milion korun. Minimální spoluúčast financování projektu pro žadatele je 10 procent z uznatelných nákladů projektu u nepodnikatelských subjektů a 40 procent z uznatelných nákladů projektu u podnikatelských subjektů. „V minulosti byla právě z těchto opatření zrestaurována mozaiková výzdoba v římskokatolickém kostele Panny Marie Růžencové v areálu kláštera petrínů, vyměněna střecha na kostele sv. Rodiny a celkově obnoven dům, který většina místních zná jako Alžír ," uvedl primátor Jiří Svoboda.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace