Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Zamyšlení k nedělní kávě: Lidl, Švédi, Pipi punčochatá a česká čítanka

Pozornost uplynulého týdne vzbudil provozovatel potravinářských obchodů Lidl, který na obalech od jednoho zboží nechal vyretušovat kříže řeckých kostelů. "Chceme být nábožensky neutrální," vysvětlili to. Jenže to je pěkná blbost. Tady nejde o žádnou neutralitu, ale naopak agresivní útok na tradice, křesťanské náboženství, normální svět, pravdu (ty kříže na těch vyfocených kostelech prostě v reálu jsou).

 

Navíc snaha o neutralitu je z povahy věci nesmyslná a vždy agresivní. Na obalech nebudou třeba už žádné krásné ženy, protože výrobky budou muset být vzhledově neutrální. Tak se vyfocené krasavici přidělají beďary, udělá se větší nos, zkrátí nohy a tak. Bude na to komise.

Rasově neutrální již velké obchody pomalu jsou, ale doladit. Na všech reklamách na oblečení musí být zastoupeny všechny rasy (tak 15 hlavních typů), popřípadě když je málo místa tak (na výjimku) dokonalý kříženec – blonďatý černoch s asijskýma očima.

Že melu blbosti? Ve Švédsku jsou již genderově neutrální učebnice a pohádky. Postavy nemají obličeje a není poznat, zda jde o kluka či holku. Lesem neputují Jeníček z Mařenkou, ale dva bezpohlavní zombíci.

Ve Španělsku jsem byl před půl rokem v normální a docela luxusní restauraci. A nebyl tam normální záchod. Pro ženy, pro muže. Jdu a zírám na dvoje dveře pomalované rozličnými piktogramy – něco by snad mohl být i panáček. U těch druhých dveří se mi zdál panáček jako výraznější, tak tam vlezu. Vidím pisoár, sláva! Sotva začnu čůrat, vyleze z kabinky tlusťoučká německá turistka a protahuje se okolo mě k umývadlům a ven. Všichni obohacení neutralitou.

Byla cenzurována kultovní Pipi Dlouhá Punčocha, protože nějaké původní díly prý byly rasistické. Já jsem jako kluk měl rád Pipi Dlouhou Punčochu, přečetl jsem (a pak i dětem) Děti z Bullerbynnu a rasistického se mi tam nezdálo teda nic. Byla to oslava rodiny, přírody, veselé nálady, šťastného dětství. Ale pravda – nebylo to moc neutrální. Ani rasově (jen samí normální Švédové), ani genderově (maminka tam dělala jiné práce než tatínek, holky hrály jiné hry než kluci a měly proti nim partu), ani nábožensky – asi dvakrát přijel farář ze Storbynu, kdežto papuánský šaman se v knize nevyskytoval...

Tihle cenzoři a Koniášové vám chtějí jen vzít váš normální svět. Nic menšího.

U nás už také začínají. Možná jste zaznamenali udavačské a úřednické manévry okolo básně Jiřího Žáčka v české čítance. "K čemu jsou holky na světě": Aby z nich byly maminky, aby se pěkně usmály, na toho kdo je malinký. Aby nás někdo pohladil a pověděl nám pohádku, proto jsou tady maminky, aby náš svět byl v pořádku.

A jsou tady lidé, čím dál víc, čím dál agresivnější s čím dál větší podporou médií a elit – kteří chtějí pravý opak, než aby byl svět v pořádku.

Dávejme si na ně pozor, nejen u podzimních voleb.

Václav Klaus mladší

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Mojmír 

  Reagovat

   

  Manipuluce s realitou ve prospěch politické korektnosti, byla v případě digitálního odstranění kříže Lídlem, naprosto nebezpečná. Také jsem zastáncem tradičních hodnot. Lidskou přirozenost není možné předělávat. Pouze usměrňovat, abychom si na světě neubližovali a nebojovali spolu. V tom článku je mnoho pravdivého, ale také ze strany VK ml populistického.
  Tak bacha na Klause a ODS. Aby u nás, po jejich zvolení nevládlo právo "silnějšího", a svět byl tak v "pořádku".

  Vloženo 5.9.2017 14:13:11

 • Jana 

  Reagovat

   

  Kdo co zcenzuroval z Astrid Lingrenové? To je vrchol debility.

  Vloženo 3.9.2017 12:06:40

 • Dana 

  Reagovat

   

  Tak jako Lidl trapně vymazal kříže, my se v televizi trapně díváme na reklamy, kde asi musí být přesně stanovené procento nějakých kávově barevných míšenek a míšenců. Nechápu to. Tady je Česká republika, takže i když tu žije hodně Vietnamců nebo Ukrajinců, jsou snad srozuměný s tím, že žijí oni u nás a my se jim nebudeme přizpůsobovat. Když pojedu k nim, musím zas respektovat jejich pravidla a zvyklosti a asi mě nepřekvapí, že hlasatelka v televizi bude šikmooká.

  Vloženo 3.9.2017 12:05:38

 • jan 

  Reagovat

   

  Má pravdu. Nedávno jsem chtěl jedné, zřejmě hodně feministicky založené, mladé ženě podržet dveře v restauraci. Hodně ošklivě se na mě podívala a prohodila něco o rovném přístupu žen a mužů. Asi by byla raději, kdybych ji neurvale odstrčil, vulgárně urazil a přibouchl dveře před nosem. Nezlobte se na mě, ale byl jsem vychován jinak, a na tohle si budu těžko zvykat. Já i moje manželka.

  Vloženo 3.9.2017 11:39:12

 • Vaclav Klaus 

  Reagovat

   

  Ma pravdu. Ale to musime deti vychovavat uz od skoly. Aby neco umely, aby byly hrde, samostatne aby mely rozhled. Bezte se podivat treba do skoly do Bernartic. Ucitelky jedou ze skoly domu asi tsk 5 minut po posledni hoodine, zadny krouzek proste nic. Takhle asi nevychovame dalsi generaci, ktera se postavi za ty veci o kterych psn Klaus pise.

  Vloženo 3.9.2017 09:06:17

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace