Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Zaštítění odmítli, jsou ochotni platit ze svého

PÍSEK – V závěru červnového zastupitelstva se odehrála kuriozní slovní přestřelka. Bývalý starosta za ODS Miroslav Sládek v rámci diskuse nadnesl, jestli by radní neměli být ochráněni usnesením zastupitelstva, pokud odpouští nájemné obyvatelům Putimi, jimž město zatím na čtyři měsíce zapůjčilo dva městské byty. Pokud by později někdo namítal, že tímto rozhodnutím radní připravili město o předpokládaný výtěžek z bytů, Sládek gentlemansky navrhoval, že zastupitelé by se měli k tomuto charitativnímu kroku svým usnesením přihlásit.

Je známo, že v minulosti už takzvaná kolektivní odpovědnost ochránila představitele některých obcí, aby se zpovídali za způsobené škody v trestním řízení.

Starosta Ondřej Veselý (ČSSD) ale nabídku této kolektivní záštity odmítl. „Kdyby chtěl toto rozhodnutí rady města někdo napadnout, tak my v devíti radních ty dva nájmy za čtyři měsíce městu uhradíme,“ prohlásil starosta. „Já takové usnesení nepodpořím, považuji ho za nadbytečné,“ dodal a neumožnil tak zástupci tábora ODS, aby si připsal pozitivní body. Sládek nato prohlásil, že pokud rada města o vyjádření podpory zastupitelstva nestojí, tak svůj návrh stahuje.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace