Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Zastupitelé ODS a ANO v Milevsku vyzvali radního pro investice k odstoupení

MILEVSKO - Včerejší mimořádné zasedání milevského zastupitelstva mělo na programu jen jeden bod - schválit rozpočtové opatření, kterým se po započtení zvýšených příjmů musí přidat 910 tisíc na opravu kanalizace v Jeřábkově ulici, a dalších 1,3 milionu na opravu střechy a krovu na domě čp. 1, kde se také vynořuje starý šlendrián a musí se napravit. Zastupitelstvo ale skončilo nečekaně dramaticky - oficiálním předáním výzvy radnímu pro investice Miroslavu Doubkovi (Svobodní), aby odstoupil z funkce.

 

Město sice může na akce přidat milion, který se podařilo po znovuobnovení provozu radaru ve Velké vybrat na pokutách a 900 tisíc jako úsporu v provozním hospodaření, ale pořád jsou výdaje o skoro 1,7 milionu vyšší a způsobují tak momentálně deficit rozpočtu. 

Když projednání bodu skončilo, zvedl se nečekaně zastupitel Zdeněk Hobzek a oznámil, že nyní předá radnímu Miroslavu Doubkovi otevřený dopis ODS a hnutí ANO, aby přijal politickou odpovědnost a odstoupil z funkce. Odvolávají se na prohlášení radního Doubka na zastupitelstvu v roce 2014 po volbách, kdy při projednávání plánu investic prohlásil, že za realizaci každé akce ponese radní příslušné gesce politickou odpovědnost. Zastupitelé těchto stran tedy žádají, aby radní Doubek přijal odpovědnost za nepřihlížení k připomínkám občanů při přípravě rekonstrukce Jeřábkovy ulice, na ostrou kritiku veřejnosti v této souvislosti, Zdeněk Hobzek zmínil, že Miroslav Doubek protlačuje vlastní preferované akce a o jiných - jako je třeba přechod pro chodce u domu s pečovatelskou službou v ulici 5. května - označuje, že nejsou zájmem města, a nekoncepční řešení dopravy. 

Miroslav Doubek řekl, že otevřený dopis vidí poprvé a je z toho trošku v šoku. Přpomněl, že akci v Jeřábkově ulici připravovala naopak garnitura ODS a nynější vedení radnice ji už jen začalo realizovat. "A my jsme vám věřili," řekl. Zdeněk Hobzek podotkl: "A to je právě ta chyba." Doubek pokračoval, že nerozumí, jaké nekoncepční řešení dopravy by měl zapříčinit či navrhovat. 

Do toho všeho se opět zamotal ještě střet kvůli příspěvkům stran do Milevského zpravodaje. Jak se ukázalo, ODS otevřenou výzvu k odstoupení doručila v době uzávěrky i do zpravodaje coby svůj příspěvek podle nového statutu, který zpracovala samotná radnice. Starosta Ivan Radostal začal říkat, že "dnes do noci tedy musí pan Doubek ještě do zpravodaje rychle reagovat, protože by nerad viděl, aby vyšel názor pouze jedné strany." Jenže 20. července už je beznadějně po uzávěrce a zařazení dalšího příspěvku by vytvořilo precedens do budoucna, že uzávěrka tedy vlastně neplatí nebo minimálně neplatí pro některé případy a tehdy, když se to vedení města hodí. 

Také ředitel domu kultury Vít Kratochvíl, který je členem redakční rady, hned po zastupitelstvu na telefonický dotaz potvrdil, že uzávěrka zpravodaje byla v úterý 19. července ve 12 hodin a platí závazně a pro všechny. Bylo ale evidentní, že i starosta jako člen redakční rady věděl o příspěvku ODS minimálně od úterka. 

K celé kauze se podrobně vrátíme v Milevských novinách. 

 

Diskuse k článku - 224 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 7 9  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Dobrý večer, do chatu se většinou namícham, ale došla jsem se podávat na Jeřábové ulici. Nevím, kdo vymyslel úpravu křižovatky nad1.zakl.skolou , ale takový nesmysl za spoustu penez jsem ještě neviděla. Proc obrubníky na zeleň, zuzeni vozovky, naprostý nesmysl, ani se nedivim lidem, kterých se to tyka. Jistě to nestálo málo. Asi by se měli zastupitele v Milevsku domluvit ze v tak malém městě by politika mela jít stranou a domluvit se, co udělat pro těch cca 8500 obyvatel, co tu stále ještě jsou. V tom bych jim fandila, i když to nebude jednoduche.

  Vloženo 26.7.2016 20:29:19

  • Odpověď 

   Reagovat

    

   Vymyslel to projektant dle norem, a prostě to tak musí být!

   Vloženo 26.7.2016 21:18:20

  • TDI VANIS 

   Reagovat

    

   Geometrie komunikace,křižovatky v ulici Jeřábkova zpracovával inženýr pro dopravní stavby.Bohužel ani zastupitelé ,ani dopravní úřad neovlivní geometrii křižovatky,neboť hlavní a rozhodující slovo zde má dopravní inspektorát ,dopravní inženýr Policie Písek. Projektant dopravních staveb pak jen musí požadavky tohoto státního aparátu v souladu s ČSN zapracovat. Proč to tak je a není jinak,protože vždy je několik možných řešeních , nehledejte u zastupitelů, radních, u realizační firmy,TDI ani AD , ale u státní správy-speciálního dopravního úřadů ,který vydal stavební povolení ,který obdržel všechna závazná stanoviska dotčených orgánů ,které se přímo účastnily místních řízení .Naše město též má tento úřad.A než si dělat úsudky z úst politiků , přenášejících odborná stanoviska k dané věci v podobě přijatelné širokým masám , získejte informace od odborných institucích našeho města.

   Vloženo 26.7.2016 21:47:05

   • oborníci 

    Reagovat

     

    přestaňte už oblbovat lidi a řekněte jim pravdu:
    projekt byl zpracován, protože na jeho realizaci měla být významná dotace. V okamžiku, kdy bylo jasné, že dotace nebude, a realizaci bude muset hradit město plně ze svého rozpočtu, se realizace projektu vůbec nemusela dělat! Stačilo provést potřebné opravy ve stávajích parametrech. Na ty by žádné schvalovací řízení nemuselo být, křižovatka nemusela být zpackána a bylo by to vše významně levnější!!!

    Vloženo 29.7.2016 20:23:20

    • Milena 

     Reagovat

      

     Mne by opravdu zajímalo, proč Vás přivádí do takové hysterie, že bude jedna ulice ve městě opravená pořádně. Vám by se asi víc líbilo, kdyby se na ni přilepilo pár záplat a peníze se utratily jinak. To bych ráda věděla, jaké byste Vy měl priority.

     Vloženo 30.7.2016 07:32:21

     • odborníci 

      Reagovat

       

      sama píšete "opravená", ale to co se provádí je "rekonstrukce" podle projektu, s rušením příležitostí pro stání vozidel a krkolomným ostrůvkem. S pořádně provedenou "opravou" nemám problém - tu prosazuju! Obdobně mohla být řešena Švermova ulice.
      Priority? Problémy má téměř každá z možná 100 ulic v Milevsku. Hlavně s dopravou a parkováním vozidel (na každou bytovou jednotku se doporučuje 1,5 parkovacího místa). Těch několik parkovacích míst v Jeřábkově je pro tuto ulici také nedostačující. Co řešení centra města nebo příjezd a parkování u koupaliště nebo chodník v Blanické ulici atd.? Takže příležitostí pro utrácení peněz je v Milevsku dost a jejich zbytečné utrácení je luxus.

      Vloženo 30.7.2016 08:54:45

      • anonymní čtenář 

       Reagovat

        

       Vaše názory jsou hezké a populistické. A mohou platit (oprava x rekonstrukce) než příjdete k prvnímu úředníkovi. (Doprava, ORR, DI Policie, ...), kteří vám je okamžitě smetou ze stolu.

       Vloženo 31.7.2016 08:38:53

 • Vaniš Luboš 

  Reagovat

   

  Opozice si neuvědomuje , že se dávají do pořádku nepořádky z dob jejich vlády nad městem . Jde pouze jen a jen o štvaní lidí mezi sebou a ne konstruktivní řešení problémů vzniklých lety nic nedělání. Napadat někoho, že si to či ono dopředu neprověřil....ruku na srdce ODS , taky jste realizovali akce na obnovu města a poznali jste ,že i když jste zcela přesvědčeni ,že je příprava 100% , realita je jiná a musí se řešit, A že se zvyšují náklady na realizace díky vzniklým skutečnostem, nemluvil bych okolo toho stále dokola , řešil bych to , vždyť se tak na dlouhá léta odstraní případné problémy. Celá tako mašinérie způsobí ,že Vám nikdo z místních nebude chtít pracovat .Osoby podepsané pod otevřeným dopisem by si taky měli uvědomit jakým způsobem řešili, v době své působnosti , problémy při realizacích staveb ve městě. A pokud si někdo myslí , že je dokonalý ,nechť přijde na stavbu třeba do Jeřábkovy ulice a zkusí si to , ať se podepíše pod vedení stavby ,ať tedy zavře oči a dělá ,že nevidí ty stavy sítí ,předešlých vlád v tomto městě. A krom toho máme zde i občany ,kteří nám při realizacích ,díky šíření nepravdivých informacích , krok za krokem podrážejí nohy. Je to smutné.

  Vloženo 26.7.2016 19:11:20

  • Milena 

   Reagovat

    

   Pane Vaniši naprostý souhlas. Jenže mluvit pořád dokola a vytvářet dojem pobouřené veřejnosti i tam kde není je cílem tady té skupinky lidí která tu píše pořád dokola. Od těch se normální debaty nedočkáte.

   Vloženo 30.7.2016 07:35:16

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Doubek je zkázou pro Milevsko a Radosta je velkým omylem, protože díky své neschopnosti nechává Doubka vše dělat za něj a podle toho to v Milevsku vypadá.

  Třeštík se jen směje a čeká na důchod.

  Vloženo 26.7.2016 17:14:40

  • čtenář 

   Reagovat

    

   Perfektně si hoši notují.Doubek vidí v kritice sviňárnu,Radosta prasárnu.A miliony plynou a plynou.Občané jen čumí a čumí.

   Vloženo 26.7.2016 18:03:49

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    A ty jen žvaníš a žvaníš. Hoši si notují, aby bylo líp. A určitě bude.

    Vloženo 26.7.2016 19:22:26

  • Vaniš L. 

   Reagovat

    

   To je skutečně odborná připomínka.,někoho napadat že je zkázou města"....asi si už nevzpomínáte na kauzy Zimní stadion a prodej majetku .....to jsou nenávratné škody. Nevzpomínáte si jak a kdo zaspal při budování průmyslových zón ve městě ....kdo poslal svojí liknavostí naše město do důchodcovské periférie.....Jo když někdo něco dělá tak musí být po zásluze potrestán. A myslíte si ,že tou štvavou politikou přivedete do města kapitál , chytré a pracovité lidi....kulový. Povaleče tak akorát . Stydím se za ty všechny politické čvachtaly .

   Vloženo 26.7.2016 20:13:24

   • politický čvachtal 

    Reagovat

     

    Já nemám s politickými hrátkami nic společného.Je asi běžné,že sa za "politiku" schovají ambice leckoho.Ale bez politické mlhy mi prostě vadí některé konkretní věci jako je úroveň práce investičního odboru,včasné nereagování na připomínky obyvatel Jeřábkovky na starou kanalizaci,neřešení a nevyvození důsledků ze zpackané kompostárny atd..Jak dlouho se ještě bude reagovat na problémy poukazováním na dřívější chyby.... . Kam se tímto přístupem dostanem a kam jsme se dostali?
    Takovéto argumenty ničemu nepomohou ať je pronášejí političtí nebo nepolitičtí čvachtalové.A jsem přesvědčen,že řešení křižovatky v Jeřábkovce při fundovaném přístupu města mohlo být funkčnější.Schovávat se za výše uvedené instituce není OK i když působí fatálně.

    Vloženo 26.7.2016 22:22:06

 • Dokola 

  Reagovat

   

  Je to tu dokola.Rozumné argumenty o chybách a neustálé obhajoby neobhajitelného od jednoho autora pod různými nicky.Je na řadě rada aby nechala neradostnou situaci posoudit nezávislým auditem i s návrhem opatření a postihů.Čekat přes 2 roky na řešení volbami je dlouho.Jedná se o desítky milionů,které ZMM spravuje a nemá k volnému užití.

  Vloženo 24.7.2016 15:44:01

  • audit 

   Reagovat

    

   A proč se neudělá objektivní audit?Zmapoval jsem si např. vývoj vyjadřování radního ke "kauze" kanalizace Jeřábkovka.Legrační počtení.

   Vloženo 24.7.2016 18:01:01

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Blekotové se nám vrátili z chalupy a už to fičí. Nejhorší je ten úraz na schodech. Byla z toho dokonce modřina, hrůza!

  Vloženo 24.7.2016 14:59:58

« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 7 9  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace