Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kreativní dílnička

    pondělí 18.11 18:00 až 21:00 - DDM Netolice

    Kreativní dílnička při které si můžete snadno a jednoduše vyrobit penál, kosmetickou tašku nebo nákupní tašku. Dílnička je vhodná i pro začátečníky.

  • Postavme se na své nohy

    pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

    Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

Zobrazit všechny události
 

Zbraňová amnestie má výsledky. V Jihočeském kraji se za tři dny odevzdalo devět zbraní.

JIHOČESKÝ KRAJ – Zbraňová amnestie, která dává možnost zlegalizovat zbraně kategorie A, B, C, D, jejich hlavní části nebo střelivo, které přechovávají majitelé bez povolení, běží teprve třetí den. Už teď ale policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál registrují několik prvních kousků.

Na prachatickém okrese odevzdali občané už šest kusů zbraní, převážně loveckých. V Jindřichově Hradci jednu zbraň, v Českém Krumlově dvě. Jednou ze zbraní je dokonce pistole z 1. světové války, ráže 7,65 Menta. V této části kraje se taková zbraň ještě neregistrovala. Celkem je tedy k 3. červenci v Jihočeském kraji odevzdáno devět zbraní. V Českých Budějovicích byl zatím odevzdán jen jediný náboj. Lhůta pro zánik trestnosti nedovoleného ozbrojování je stanovena až do 31. prosince.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace