Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vimperské kvízování vol. 2

    pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

    Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

  • Renne Dang Live

    pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

    Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Zdeněk Nehonský ovládl Borecký běh opět po dvou letech

Čtvrtého ročníku Boreckého běhu, lesního běhu nejen pro borce, se v rozličných kategoriích zúčastnilo 43 závodníků. Mezi dospělými nastoupilo 25 běžců. , Autor: Josef Janda

Čtvrtého ročníku Boreckého běhu, lesního běhu nejen pro borce, se v rozličných kategoriích zúčastnilo 43 závodníků. Mezi dospělými nastoupilo 25 běžců.     Autor: Josef Janda

PLANÁ NAD LUŽNICÍ - Spolek Zdravá Planá uspořádal v zámeckém parku na Strkově v Plané nad Lužnicí již čtvrtý ročník veřejného běžeckého závodu Borecký běh, lesní běh nejen pro borce. Na start se ve všech věkových kategoriích od dětí až po veterány v neděli 23. června postavilo pouze 43 závodníků, o to příjemnější atmosféra na závodech panovala. Nejméně běžců v historii strkovského běhu se tak utkalo spíše napříč kategoriemi a na zisk medaile v dílčí věkové kategorii hlavních závodů pro dospělé mohl myslet opravdu každý.

 

Běžci si užili ideální počasí, kdy nebylo ani přílišné horko, ani zima. Všichni zvládli závod dokončit a radovali se z absolvování tratě. Borecký běh nabídl tři tratě. Ve 14 hodin odstartoval dětský závod na 700 metrů kolem parku, v 15 hodin pak hlavní závody na 6 a 9,5 km. První tři závodníci v každé kategorii obdrželi medaile a věcné ceny.

Absolutním vítězem hlavního závodu na delší trati se stal šampion z roku 2017 Zdeněk Nehonský z Plané nad Lužnicí v čase 36:12.

Mezi ženami se na hlavní trať vydaly pouze dvě běžkyně. O sekundu rychlejší byla v napínavém finiši Petra Pechová před svou kamarádkou Petrou Kincovou. Závodnice absolvovaly strkovský běh společně. Nejlepší ženě postačil čas 49:34.

V kratším závodu na 6 km byl mezi muži nejrychlejší Luděk Camrda s časem 23:35 a na druhého Petra Soukupa nastřádal více než minutu. Ženskou kategorii ovládla slávistka Renata Kotápišová v čase 27:18.

V dětských kategoriích závodili mladí sportovci v běhu na 700 metrů. Nejlépe se vedlo Adamu Reitingerovi v čase 2:27.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace