banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Život bez domova na jihu Čech mapují fotografie Jindřicha Štreita v Galerii Mariánská

Ukázka tvorby Jindřicha Štreita

Ukázka tvorby Jindřicha Štreita

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Celkem třicet unikátních fotografií, které zachycují život lidí bez domova, najdete vystavené v Galerii Mariánské. Autorem snímků lidí bez domova je Jindřich Štreit. Jeho dílo bude vystaveno do 28. února.

 

Expozice nese příznačný název Kde domov můj. Dokumentarista a fotograf Jindřich Štreit sledoval v chladných listopadových dnech v roce 2014 život bezdomovců. Před dvěma lety ho oslovila Farní charita Tábor s žádostí o vytvoření souboru na téma lidí bez domova.

„Nejprve jsem se tomu bránil. Ale potom jsem si řekl, že se o to pokusím. Téma mě velmi silně zaujalo,“ prozrazuje začátky fotografování bezdomovců Štreit. V Českých Budějovicích, Prachaticích, Záblatí u Prachatic a Benešově nad Černou, tady všude jej provázeli pracovníci Charity po místech, o kterých většina lidí vůbec neví a seznamovali jej s lidmi, se kterými většinová společnost obvykle nechce mít nic společného. „Mnozí lidé potřebují poradit, jak získat sociální příspěvky, kde bydlet, kde se najíst. To jsou základní věci, nutné k přežití,“ říká Jindřich Štreit. Autor se představí v Galerii Mariánská 21. ledna od 18 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace