Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Zloději chtěli ukrást trakční vedení a způsobili škodu za téměř 400 tisíc

TŘEBELICE – Policie pátrá po pachateli či pachatelích, kteří se 6. srpna krátce před druhou hodinou v noci pokusili strhnout trakční vedení na železniční trati u Třebelic na Malšicku. Prvotní šetření ukázalo, že zloděj použil látkový popruh, který omotal kolem vedení, a zřejmě připojili za auto. Krádež se ale nezdařila, odtrhli jen pět kotvících lan, takže se trakční vedení prověsilo.

 

Po půl páté ráno projížděla místem první vlaková souprava. Kvůli prověšení se vedení namotalo kolem elektrického sběrače lokomotivy. I přes snahu strojvedoucího vlak ihned zastavit byl elektrický sběrač z lokomotivy stržen. Jeho pád poškodil vagon za lokomotivou a trakční vedení se přetrhlo. Zraněn nebyl strojvedoucí ani nikdo z pěti cestujících, hmotná škoda na vlakové soupravě a železniční cestě se ale vyšplhala na téměř 400 tisíc korun.

„Pachatel či pachatelé se dopustili trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Hrozí jim mimo jiné až trest odnětí svobody na dobu od jednoho do šesti let,“ uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace