Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Zoologická zahrada na Větrovech je na prodej

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

TÁBOR - Jak v úterý 4. února informoval mluvčí krajského úřadu Radek Šíma, budou se na svém jednání 13. února zabývat radní Jihočeského kraje dodatečným bodem. Majitel zoologické zahrady ve Větrovech ji nabídl k prodeji.

 

 „Soukromý provozovatel nám nabídl k odkupu části anebo celou zoologickou zahradu Tábor – Větrovy, a to za částky mezi 26 a 86 miliony korun,“  řekl Milan Nebesář, vedoucí kanceláře hejtmana Jihočeského kraje. „Lze se pouze domnívat, jaký je pravý smysl a účel žádosti provozovatele, protože z veřejných zdrojů je dostupné, že je stíhán pro zvlášť závažné zločiny podvodu, dotačního podvodu a poškozování finančních zájmů Evropské unie a jestli tedy pravý smysl nespočívá v sanaci dluhů vlastního podnikání. Své požadavky navíc umocňuje důsledným upozorňováním na možnou medializaci věci a podání žalob na náhradu škody. „I kdyby nepanovala shora uvedená negativa, vyhovět nabídce provozovatele není možné, Jihočeský kraj nemůže vkládat prostředky do společnosti s neprůhledným financováním,“ uvedl Milan Nebesář.

„Provozovatel zoologické zahrady tuto nabídku kraji učinil z důvodu údajných pochybení stavebního úřadu v Táboře a Krajského úřadu Jihočeského kraje při dodatečném povolování staveb, které však stavěl bez příslušných povolení, s tvrzeným účelem úhrady škody, která ZOO tímto postupem vznikla. To však není možné, protože krajská samospráva není oprávněna jakkoli zasahovat do probíhajících správních řízení a předjímat tak výsledek těchto řízení, protože by tak činila v rozporu se zákonem,“ poznamenal mluvčí Radek Šíma.

„Pravděpodobnost, že Rada Jihočeského kraje na nabídku kývne, je minimální. Finance potřebujeme investovat do úplně jiných oblastí, například do zdravotnictví, školství, dopravy či sociálních služeb. Podnikatel, který je známý také díky projektu delfinária v Bechyni, respektive u Lipenské přehrady, prostě hledá viníka svých finančních problémů v celém svém okolí,“ dodal Milan Nebesář. Stejnou nabídku, kterou definitivně posoudí až zastupitelstvo Jihočeského kraje, učinil provozovatel ZOO Tábor – Větrovy také městu Tábor. Ředitel zoologické zahrady Libor Hrubý se v současné době k situaci nechce vyjadřovat. „Je pravda, že jsme nabídku kraji a také městu Tábor učinili, o důvodech ale budeme informovat až na tiskové konferenci, kterou uspořádáme po 15. únoru,“ sdělil Libor Hrubý. Reakci města se do uzávěrky nepodařilo zjistit a přineseme ji na webu Jižní Čechy Teď.

                                                                                             

                                        

                                                                                                                        Lucie Váchová

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace