banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

  středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

 • Toulky za poznáním Severní Korea

  středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

ZVVZ Milevsko zbaví za čtvrt miliardy teplárnu ve Varšavě tuhých emisí

MILEVSKO - Strojírenský holding ZVVZ GROUP za více než 250 milionů korun zbaví tuhých emisí uhelnou teplárnu Siekierki na předměstí Varšavy. Jde o průlomovou ekologickou zakázku v Polsku, k níž firmě pomohla ve veřejném výběrovém řízení i vloni v zemi založená dceřiná společnost ELWO Engineering.


„Velmi si toho ceníme, bude to náš referenční projekt. Místní trh byl dosud poměrně uzavřený, a proto jsme do země vstoupili i kapitálově, abychom zde přímo působili. Polsko čekají po přijetí nových emisních předpisů v Evropské unii velké investice do energetiky, aby zdejší zdroje, spalující hlavně uhlí, splňovaly přísné emisní limity," říká Michal Wdowyczyn, generální ředitel ZVVZ GROUP.

Dodávka „na klíč" zahrnuje výměnu elektroodlučovače za látkový filtr, včetně souvisejících instalací na kotli. Díky tomu objem vypouštěných emisí klesne ze současných více než 50 mg/m3 na méně než 10 mg/m3. Součástí projektu je rovněž i dodávka ventilátorů, pneumatické dopravy zachyceného prachu a kouřovodů.

Na zakázce se budou v konsorciu podílet i české společnosti ZVVZ-Enven Engineering a ZVVZ Machinery.
Projekční práce začaly nyní v září, od května 2020 na ně naváže stavební část. Po ukončení montážních prací a zkoušek bude následovat zkušební provoz. Po jeho vyhodnocení bude zařízení v prosinci 2020 předáno investorovi, jímž je varšavská společnosti PGNiG Termika.

Teplárna, vyrábějící rovněž elektřinu, existuje od roku 1961. Její výkon se postupně zvyšoval až na současných 620 MW elektrické a 2078 MW tepelné energie.

Dceřiná společnost ELWO Engineering sídlící ve městě Pszczyna ve Slezském vojvodství, vlastní polskou značku ELWO a její technické know-how. Toto duševní vlastnictví holding ZVVZ loni koupil od německé firmy Bilfinger. V Polsku patřilo ELWO mezi známé firmy, zabývající se návrhy, konstrukcí a výrobou elektroodlučovačů. Tedy podobným oborem jako milevský strojírenský holding.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Miloš 

  Reagovat

   

  konečně taky nějaká dobrá zpráva..

  Vloženo 23.9.2019 14:44:37

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   A ste si jistej,že je to dobra zprava?Co třeba v minulosti Elbistán nebo taková Marica to taky vypadalo dobře a pak velkej průser a prdel vkalupu aby se to ňák uhrálo.

   Vloženo 25.9.2019 07:13:53

   • Miloš 

    Reagovat

     

    Jsem čekal kdo se zase chytne s něčím negativním.. :-) Tak to asi můžou zavřít hned a nic nedělat ne?

    Vloženo 25.9.2019 09:43:19

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace