Kdy a kam

  • Ferdinand Bučina: Vzpomínka na Javorník

    Čtvrtek 23.3 16:00 - Prácheňské muzeum v Písku

    O unikátním cyklu fotografií z období protektorátu a téměř zapomenutém fotografovi přednášejí Jan Freiberg, kurátor fotografie a Tomáš Rasl, fotograf, vnuk Ferdinanda Bučiny. Doplněno ukázkami.

  • Setkání přemyslovských měst

    Čtvrtek 23.3 9:30 až 16:30 - Kulturní dům v Písku

    Po zahájení akce starostkou města Písku Mgr. E. Vanžurovou poté následuje krátký kulturní program a vystoupení nám. MK ČR PhDr. A. Matouškové a ředitele správy NPÚ ČB Mgr. P. Pavelce. Od 12.00 jsou na programu vzájemné návštěvy zástupců infocenter všech zastoupených měst, od 13.30 komentovaná prohlídka města Písku a prohlídka kulturních zařízení v Písku.

Zobrazit všechny události
 

Hokejisté Motoru si doma smlsli na pražské Slavii

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Sobotní domácí porážka s Kladnem je minulostí. Hokejisté Českých Budějovic si ve středu 11. ledna v utkání 40. kola WSM Ligy hravě poradili s jindy nepříjemnou Slavií Praha. K vítězství 5:1 vykročili hned ve druhé minutě, kdy se v dvojnásobné přesilovce prosadil ranou od modré čáry obránce Filip Novák. Slavný odchovanec budějovického hokeje se tak zapsal mezi střelce hned ve svém druhém utkání po návratu z KHL – 1:0. Jihočeši sice nepředvedli stoprocentní výkon, naopak několikrát pozlobili své trenéry, protože jim mnohdy zejména v přesilových hrách chyběla větší pohotovost i přesnost v práci s kotoučem, ale pražskou Slavii přesto hravě přehrávali. Po druhé části tak vedli už 4:0.


Ve třetím dějství si Motor v poklidu hlídal své 27. tříbodové vítězství v sezoně – populárního bůra nejprve završil v 52. minutě Nouza, aby se o dvě minuty později prosadili také hosté. Čisté konto sebral Petru Kváčovi, který odchytal své první utkání po návratu z mistrovství světa hráčů do 20 let, v 54. minutě pěknou kličkou Rys – 5:1.

ČEZ Motor ČB – HC Slavia Praha 5:1 (2:0, 2:0, 1:1). Branky a nahrávky: 2. F. Novák (Pavlin, Šulek), 19. Šulek (Fillman, Nouza), 27. Vráblík (Heřman), 39. Pavlin (Heřman), 52. Nouza (Heřman) – 54. Rys (Šagát). Rozhodčí: Pešina, Doležal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 7–5 navíc Heřman (ČB) a Schleiss (SL) 10 minut za nesportovní chování, Beránek (SL) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2–0. Přihlíželo 6 138 diváků.

Další zápas sehrají Jihočeši v sobotu 14. ledna na ledě druhé Jihlavy. Utkání bude vysílat v přímém přenosu stanice ČT Sport.

Diskuse k článku - napište váš názor

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace