Octavia vjela pod vlak. Řidič vyvázl s lehkým zraněním
Padesátiletý řidič osobního vozidla Škoda Octavia před železničním přejezdem pravděpodobně nerespektoval světelné signalizační znamení a vjel přejezd v době příjezdu motorového vlaku od Ražic, kde se došlo ke střetu automobilu s vlakem.
V motorové soupravě byli kromě strojvedoucího další dva cestující. Ani u jedné z osob ve vlaku nedošlo k žádnému zranění. Řidič škodovky byl zraněn lehce, proto byla na místo přivolána Zdravotnická záchranná služba, která řidiče automobilu po prvotním ošetření převézla k dalšímu vyšetření do nemocnice.
Na místo byli vysláni policisté Skupiny dopravní nehod z Územního odboru Písek, kteří provedli test na zjištění alkoholu v dechu obou řidičů – osobního vozidla i strojvůdce motorové soupravy – s negativním výsledkem. Dopravní nehodu vyšetřují jako přestupek dle ust. § 125c odst. 1 písm. f) bod 9 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

Diskuse k článku