Octavia vjela pod vlak. Řidič vyvázl s lehkým zraněním - Jižní Čechy Teď!
12. 2. 2018 10:03

Octavia vjela pod vlak. Řidič vyvázl s lehkým zraněním

Octavia vjela pod vlak. Řidič vyvázl s lehkým zraněním
Octavia vjela pod vlak. Řidič vyvázl s lehkým zraněním
Octavia vjela pod vlak. Řidič vyvázl s lehkým zraněním
Zobrazit galerii (5)
Octavia vjela pod vlak. Řidič vyvázl s lehkým zraněním
PÍSECKO - Neuvěřitelné štěstí, měl v neděli 11. února dopoledne, řidič Octavie, který na silnici číslo III/02025 u Vrcovic, vjel na přejezdu do cesty projíždějícímu osobnímu vlaku.




Padesátiletý řidič osobního vozidla Škoda Octavia před železničním přejezdem pravděpodobně nerespektoval světelné signalizační znamení a vjel přejezd v době příjezdu motorového vlaku od Ražic, kde se došlo ke střetu automobilu s vlakem. 

V motorové soupravě byli kromě strojvedoucího další dva cestující. Ani u jedné z osob ve vlaku nedošlo k žádnému zranění. Řidič škodovky byl zraněn lehce, proto byla na místo přivolána Zdravotnická záchranná služba, která řidiče automobilu po prvotním ošetření převézla k dalšímu vyšetření do nemocnice.

Na místo byli vysláni policisté Skupiny dopravní nehod z Územního odboru Písek, kteří provedli test na zjištění alkoholu v dechu obou řidičů – osobního vozidla i strojvůdce motorové soupravy – s negativním výsledkem. Dopravní nehodu vyšetřují jako přestupek dle ust. § 125c odst. 1 písm. f) bod 9 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

Ivo Bukač

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.