Kdy a kam

  • Velikonoční výstava - vernisáž

    Úterý 20.3 18:00 - Sezimovo Ústí, galerie Spektrum

    Tradiční ukázky velikonočních dekorací sezimáckých žen a jejich hostů. Vernisáž zahájí dětský folklorní soubor Dubínek. Výstava je přístupná do 25.3.2018.

  • Tomáš Klus - koncert

    Úterý 20.3 19:00 - České Budějovice, Café Klub Slavie

Zobrazit všechny události
 

Ministr zdravotnictví zavítal do strakonické nemocnice

STRAKONICE – Do strakonické nemocnice v pátek 2. února zavítal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Po půl jedenácté dopoledne dorazil z Písku, kde se rovněž setkal s lékaři tamní nemocnice. Na jeho cestě ho doprovázela hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská.

Ředitel Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala provedl ministra po některých pavilonech a na úvod setkání s lékaři a sestrami ho seznámil s minulostí i současností nemocnice. Konstatoval, že to nejcennější, co nemocnice má, je personál, a že ve Strakonicích se po letech absence lékařů i sester podařilo situaci stabilizovat. Momentálně zde pracuje 96 lékařů a 215 sestřiček. „Dva doktoři ještě chybí, ale to už není takový stres,“ poznamenal Tomáš Fiala.

Ministr Vojtěch byl prezentací strakonické nemocnice nadšen, podotkl, že po delší době slyší pozitivní zprávy a vlastně žádné stížnosti. Na rozdíl prý od jiných krajů. Promluvil o elektronických receptech, slíbil, že během letošního roku nebudou směrem k lékárnám a lékařům padat žádné sankce. V této souvislosti si vyslechl jen malou výtku, a to, že padá systém při posílání e-receptů a je to pomalé. Zmínil se, že by chtěl zjednodušit administrativu, protože je to velká zátěž. „Vyhláška je připravena, je v připomínkovém řízení,“ poznamenal a dodal: „Když jsem nastoupil do funkce, byl jsem v šoku. Ministerstvo zdravotnictví má nejnižší obsazenost a jak nejsou lidi, vše trvá neúměrně dlouho. Musíme rozbít současný systém ve zdravotnictví, není motivující.“  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace