Adventní neděle a Štědrý den letos vystaví autům stopku
ČESKÉ BUDĚJOVICE – Adventní neděle a Štědrý den bude v Českých Budějovicích bez aut. Nově zvolená rada města už v roce 2018 zvažovala, že o adventních nedělích uzavře náměstí pro auta. „Nevyšlo to, protože trhy už byly v plném proudu, bylo málo času na komunikaci s veřejností a navíc bychom kvůli přípravě a správním lhůtám stihli možná tak poslední adventní neděli. Letos v předstihu, už v srpnu, jsme se s pořadateli trhů dohodli, že adventní neděle budou bez aut,“ uvedl náměstek primátora Juraj Thoma.
Nyní se připravuje odpovídající dokumentace a vše směřuje k tomu, aby 1., 8., 15. a 22. a v úterý 24. prosince bylo náměstí zcela uzavřeno pro motorová vozidla. „Věříme, že opatření přispěje ke kouzlu adventních trhů a Vánoc. A jsme také samozřejmě zvědaví, jak jej obyvatelé a návštěvníci města přijmou,“ dodal Thoma.
Toto omezení bylo debatováno i na zářijovém jednání městského zastupitelstva, které doporučilo rozšířit jej právě i o Štědrý den, což už je zahrnuto do připravovaného dopravního opatření. Chystaná novinka předpokládá úplný zákaz vjezdu na náměstí Přemysla Otakara II. v uvedených dnech, včetně odtahů vozidel, s výjimkou ranního zásobování a upraveného režimu MHD.

Diskuse k článku