Agresivní mladík skákal na služebním autě městské policie
Pravděpodobným útočníkem měl být osmnáctiletý mladý muž z Českobudějovicka. Na pohled podnapilý agresor se po chvíli vyšplhal na kapotu služebního auta strážníků a snažil se jej zdemolovat. Ani po četných výzvách ze strany strážníků neustoupil, a tak mu museli městští policisté nasadit služební pouta. Dechová zkouška ukázala, že v krvi měl dotyčný 1,27 promile. „Muž si v důsledku svého nekontrolovaného jednání navíc způsobil povrchové zranění na rukou. Strážníci proto na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci lehce zraněného muže ošetřili a za asistence strážníků ho převezli na protialkoholní záchytnou stanici,“ popsala událost Věra Školková, mluvčí městské policie v Českých Budějovicích.
Když se dostal mladý muž na protialkoholní záchytnou stanici, nadýchal dokonce 2,38 promile alkoholu. Za jeho chování klasifikované jako přestupek mu hrozí pokuta do pěti tisíc korun.

Diskuse k článku