Agresivní Polák nadýchal pět promile, skončil v nemocnici
ČESKÉ BUDĚJOVICE – Bezmála pět promile alkoholu. Tolik nadýchal třiapadesátiletý Polák při návštěvě jihočeské metropole. Takto posilněn využil městskou hromadnou dopravu a při jízdě obtěžoval ostatní cestující svým projevem a narušoval veřejný pořádek. Řidič autobusu se snažil agresivního muže z vozu vykázat, avšak marně. Zasáhnout musela hlídka městské policie.
K incidentu došlo v pátek 2. října před 22. hodinou v autobuse linky číslo 7. Strážníci autobus zastihli na zastávce Poliklinika Jih na Lidické třídě. „U muže provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol a displej přístroje jim ukázal alarmující výsledek 4,92 promile,“ upřesnila mluvčí městské policie Věra Školková. Strážníci na místo k posouzení jeho zdravotního stavu přivolali lékaře zdravotnické záchranné služby. „Ten rozhodl o převozu muže do českobudějovické nemocnice, kam ho strážníci za dohledu v sanitním vozidle doprovodili,“ doplnila mluvčí.


Diskuse k článku