Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Akci Pytlák žije! si v Milevsku rodiny s dětmi užily

MILEVSKO - Přes sto dětí a s nimi jejich rodiče nebo prarodiče si přišlo v sobotu užít prázdninové odpoledne u rybníka Pytlák nedaleko Milevska. Na bývalém koupališti připravili záchranáři z organizace Racing rescue spolu s partnery trasu se zábavnými a naučnými stanovišti. Děti si zkoušely správný postup při umělém dýchání, určovaly, kam se dovolají podle nouzových čísel, prohlížely si hasičské auto a zkoušely si srazit petláhev hasičskou proudnicí, běhaly slalom, třídily odpad do správných krabic a největší fronta stála na vstup do stanu s trasou v umělé mlze, což imitovalo práci hasičů v zakouřeném prostředí.

 

Všechny děti si za splnění úkolů odnesly upomínkové dárky. Akci využili podle ohlasů nejen místní, ale uvítali ji i návštěvníci, kteří pobývají v Milevsku a okolí na dovolené. 

Akce Pytlák žije! se konala po loňské premiéře podruhé a rodiny s dětmi tuto prázdninovou nabídku kvitovaly s radostí. Navíc odpoledne vydrželo i pěkné počasí a mnohé děti využily i pláž bývalého koupaliště a koupání, rodiče zas možnost posezení a občerstvení. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace