Aktuálně ze šampionátu z Malajsie. Jak dopadl strakonický tým?
Ukázalo se, že úroveň světového finále dalece převyšuje úroveň národního šampionátu a že k přípravě na mistrovství světa se musí přistupovat s daleko větší zodpovědností a úsilím. Jako největší problém se ukázala pro náš tým úroveň znalostí anglického jazyka. V průběhu soutěže i v přípravě na světové finále jsme se dopustili celé řady chyb, pramenících ze špatného překladu nebo neporozumění anglických pravidel, což bylo mezinárodní porotou tvrdě trestáno ztrátou bodů. V celkovém součtu získal náš tým 511 bodů z celkového 1000. Na stupně vítězů vystoupili studenti Německa a Austrálie. Třetí místo v celkovém pořadí si vybojoval tým z Německa, na druhém místě skončil mezinárodní tým složený ze studentů Německa a Austrálie a mistrem světa se stal tým z Austrálie.
Ve čtvrtek byla pro všechny týmy připravena návštěva závodního okruhu v Sepangu, kde se tento víkend jede velká cena Malajsie F1. Všechny týmy se vyfotily před hlavní tribunou na závodní dráze, měli jsme možnost prohlédnout si jednotlivé stáje týmů F1 a projet se po závodním okruhu. Celý průběh mistrovství světa F1 ve školách byl ukončen závěrečnou after párty.
Z Malajsie si odvážíme mnoho nádherných zážitků, pocit hořkosti a zklamání z dosaženého výsledku, ale hlavně celou řadu cenných zkušeností, které hodláme využít v další práci.

Diskuse k článku