Alkohol zapracoval! Řidič při kontrole z auta v podstatě vypadl
SOBĚSLAV – Pořádně upito měl řidič peugeotu, kterého v sobotu 27. března večer zadrželi policisté soběslavského obvodního oddělení ve spolupráci se strážníky městské policie. Při kontrole ze svého vozu v podstatě vypadl. „Nebylo divu. Následná odborná zkouška na přítomnost alkoholu prokázala hodnotu čtyř promile. Rovněž tak nebylo divu, že opilec s policisty nespolupracoval a dokončení zákroku si proto vyžádalo použití zákonem stanovených donucovacích prostředků,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek. Muž středního věku se svým jednáním dopustil trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu, mimo jiné, až rok vězení.

Diskuse k článku